STL ja liikumispuudega inimeste liit korraldasid taas tantsumaratoni

{{1577520600000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

28. detsembril kella 12-st südaööni käis Sõltumatu Tantsu Laval Tallinnas Telliskivi loomelinnakus kolmas heategevuslik 12-tunnine tantsumaraton, mis kutsub tantsima, pühitsemaks liikumiskultuuri ning pöörates tähelepanu abivajajaile ja nõrgemaile ühiskonnas.

Ürituse korraldajad STL ja Eesti liikumispuudega inimeste liit soovivad sündmusega suurendada liikumis- ja tantsualast teadlikkust ning rõhutada, et igasuguse füüsilise vormi ja ettevalmistusega inimesed on tantsupõrandal võrdsed.

Maratoni 12 tundi jaotatakse eri tantsustiilide ja ülesannete vahel, kus osalejad saavad igal tunnil erinevaid väljakutseid ja panna end proovile eri tantsustiilide, -vormide ja liikumiste osas. Maratoni lavastaja on koreograaf Teet Kask. Kohtunikud on tantsupedagoog ja koreograaf Raho Aadla, break-tantsu professionaal Dmitri Teras, rahvatantsu juhendajad Janne Kuuskla ja Urmas Laigna, kes hindavad osalejate loomingulisust ja tantsimise mitmekesisust.

Tantsuline vastupidavustest kestab keskpäevast keskööni, igal tunnil mängib muusikat erinev DJ. Plaate keerutavad teiste seas Rain Tolk, Eiki Nestor, Siim Nestor, Jakob Rosin, Janek Murd, Annie Rist ja Dr.PhilGood. Õhtut juhib Kristel Aaslaid, kelle ülesanne on ka võistlejaid turgutada.

Kohtunikud jagavad kogu ürituse jooksul erinevaid auhindu. 12 tundi vastupidanute seast selgub viimasel tunnil maratoni üldvõitja, kes saab auhinnaks rahalise preemia. Võitjaks saab osaleja, kes on algusest peale järjest tantsinud, näidanud välja aktiivsust ning lõpetab tantsupõrandal kõige viimasena. Publik on oodatud võistlejaid toetama ja oma sõpradele kaasa elama.

Tantsumaratonide hiilgeaeg oli 1920.–30. aastate Ameerika Ühendriikides, kus ülemaailmse majanduskriisi ajastul sai tantsimisest vahend raske olevikuhetk unustada. Tänapäeval on see laialt levinud USA ülikoolides heategevusliku üritusena.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: