Tantsumaraton kogub annetusi liikumispuuetega inimeste heaks

{{1512728520000 | amCalendar}}
Foto: Marianne Ubaleht

Sõltumatu Tantsu Lava koostöös Eesti Liikumispuuetega Inimeste Liiduga korraldab 29. detsembril ainukordse tantsumaratoni. Üritus on heategevuslik – spetsiaalselt sündmuseks avatud annetusliinil kogutud summa läheb liikumisraskustega inimeste rehabilitatsioonikeskuse külastuste toetuseks.

Meelelahutuslik tantsumaraton kutsub jõulupingeid ja aasta raskusi maha tantsima ning raputama endalt kaasaja ühiskonna rõhuv raske müra. Tantsumaratoni eesmärk on pühitseda liikumiskultuuri ning sealjuures tõsta esile ka neid, kel eri põhjustel liikumine raskendatud.

Tantsuline vastupidavustest kestab 12 tundi, mille vältel valvavad kohtunikud osalejate reeglitest kinnipidamist ja hindavad tantsu. Igal tunnil mängib muusikat erinev DJ ning õhtut juhivad õhtujuhid Helen Sürje ja Laura Prits, kelle ülesanne on ka võistlejaid turgutada. Plaate keerutavad teiste seas Heidy Purga, Raul Saaremets, Rain Tolk ja Katja Adrikova.

Võitjaks saab osaleja, kes on algusest peale järjest tantsinud, näidanud välja aktiivsust ning lõpetab tantsupõrandal kõige viimasena. Publik on oodatud võistlejaid toetama ja oma sõpradele kaasa elama. Osalejaks saab end registreerida 8.-22. detsembrini STL-i kodulehel

Tantsumaratonide hiilgeaeg oli 1920.–30. aastate Ameerika Ühendriikides, kus suure depressiooni ajastul sai tantsimisest vahend raske olevikuhetk unustada. Tänapäeval on see laialt levinud USA ülikoolides heategevusliku üritusena. Sündmusega tutvustatakse tantsumaratoni kui kultuurinähtust ja soovitakse suurendada liikumis- ja tantsualast teadlikkust.

STL seisab hea tantsu- ja liikumiskultuuri arengu eest. Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit tegeleb liikumispuude- ja raskustega inimeste esindamise ja nende õiguste eest seismisega.

Seoses tantsumaratoni väljakuulutamisega korraldas STL koos ETV-ga aktsiooni, kus tantsijad Marta Vunš, Helina Karvak ja Edgar Vunš tantsivad täna ETV majas alates Terevisioonist kuni Ringvaateni - see tähendab täpselt 12 tundi. Huvilised on oodatud tantsijatele kaasa elama ning võib ka kohale minna ja tantsijatega liituda.

Tantsija Helina Karvak rääkis ETV saates "Ringvaade", et tantsumaraton on ühele inimesele jõukohane. "Esimene väljakutse oli see, et mul tuli kaela spasm, aga siis see läks ära. Praegu on juba natuke selline seis, et ma liigun, aga ei pea kehaliselt mõtlema," kirjeldas Helina.

Toimetaja: Helen Eelrand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: