Kultuuriportaal soovitab: Santiago tänavakoertest rääkiv dokumentaal "Rulapark" ETV2-s

28. jaanuaril jõuab ETV2 eetrisse möödunud aastal Docpointi filmifestivalil linastunud dokumentaalfilm "Rulapark", mis räägib kahest Santiago tänavakoerast.

Koer pidavat olema inimese parim sõber, aga sellise antropotsentristliku tõdemuse kõrval ei tasu unustada, et koer võib olla ka koerale parim sõber. Seda ilmestab hästi Tšiili dokumentalistide duo Bettina Perut'i ja Iván Osnovikoff'i lõbus film Santiago Los Reyes'i rulapargis elavast kahest tänavakrantsist. Vahvad kutsud Chola ja Football soojendavad oma selgelt välja joonistuvate karakterite ja ootamatu käitumisega ilmselt iga loomasõbra südame.

Algselt teismelistest rulatajatest plaanitud film muutis fookust töö käigus täiesti juhuslikult. Režissöörid märkasid, et pargis hängivaid noori filmides kadus nende jutust elulisus, aga objektiivi koertele pöörates muutusid ka teismeliste olek ja jutud vabamaks. Nõnda näemegi pildis Chola ja Footballi lustakat koeraelu, aga filmi helipildis kuuleme Santiago noorukite omavahelisi dialooge pere- ja armusuhetest, koolielust mõnuaineteni. Eks tehakse seal pargis ka nii mõnigi kanepipops. Aga kõlavad jutud ei muutu kunagi painavaks, sest aeg-ajalt käivad nii Chola kui ka Football nõudmas järjekordset sügamist või palliviskamist.

Film "Rulapark" on ETV2 eetris 28. jaanuaril kell 21.30.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: