Paide teater valmistub järgmiseks hooajaks

"Carmeni" proov Paide Teatris. Autor/allikas: Paide Teater

Eelmisel suvel Vargamäel "Eesti jumalaid" mänginud Paide Teater tänavu suvelavastusi ei tee ning naaseb publiku ette sügisel koguperelavastusega "Blablabla". Järgmisel hooajal on kavas viis uuslavastust, sealhulgas Peeter Volkonski lavastatud ooper.

Koos sügisesse lükkunud koguperelavastuse "Blablabla" esietendusega septembri lõpus jõuab järgmisel hooajal publiku ette lausa viis uuslavastust. Neist esimene hilissuvel Von Krahli Teatri ja Paide Teatri koostöös. Lavastaja Mart Koldits ja Paide Teatri trupp alustasid proove mai alguses ning valmivast lavastusest antakse rohkem infot suve jooksul.

Esimese kahe hooaja jooksul on Paide Teater toonud publiku ette seitse uuslavastust. Ka on pidevalt otsitud võimalusi kohtumaks oma kogukonnaga väljaspool teatrisaali kõrgeid seinu.

"Paide Teatri kreedo on kohtumine. Kohtumised annavad meile aimu, milline peaks olema teater 21. sajandi maailmas," kõneles lavastaja Jan Teevet. "Paide Teatri sümbol on avatud ring – see on ühtaegu märk lõppematust otsingust ning kutse selle otsinguga liituma."

Koguperelavastus "Blablabla" esietendub Paide Muusika ja Teatrimaja suurel laval 30. septembril. Enamik kevadistest piletitest ja broneeringutest leidsid õnnelikult koha sügisesse, ent mõnele etendusele kohti veel on. Piletimüük algab taas juunis.

"Blablabla" lavastajad on Eva Koldits ja Anne Türnpu, kunstnik Kairi Mändla, valguskunstnik Airi Eras ja helikunstnik Jaan Pehk, laval Paide Teatri näitlejad. See on keele- ja vaatemänguline lavastus igale eale. Etendusi mängitakse vaid Paides.

Novembri lõpus jõuab lavale Georges Bizet ooper "Carmen". Lavastaja Peeter Volkonski toob proovisaali kokku kahe noore Eesti teatri – Paide ja Musta Kasti – meeskonnad ning uurib, mis juhtub siis, kui kohtuvad maailmakuulus ooper ja draamanäitlejad.

"Mind on juba ammu huvitanud küsimus, et ajal, mil tantsuetendusi teevad inimesed ilma klassikalise balletikoolita, mis juhtub siis, kui ooperi võtaksid ette draamanäitlejad, kel puudub klassikalise laulu kool?" kommenteerus Volkonski. "Selleks eksperimendiks sobib kõige paremini Bizet "Carmen" – vaieldamatult maailma tuntuim ooper, ent kuna tegemist pole professionaalsete lauljatega ja eesmärk pole mitte mingil juhul ooperi parodeerimine, siis võiks žanrimääratlus olla lihtsalt etendus Georges Bizet muusikale."

Vaatemängulise lavastuse kunstnik on Iir Hermeliin, muusikajuht Ele Sonn ning lavale astuvad Laura Niils, Kaarel Targo, Karl-Robert Saaremäe, Kaija M. Kalvet, Birgit Landberg, Jaanika Tammaru (Must Kast) ja Joosep Uus, Kirill Havanski, Johannes Richard Sepping, Ursel Tilk (Paide Teater).

2021. aasta kevadel näeb ilmavalgust lavastaja Jan Teeveti ja Paide Teatri poistebändi ühine otsing tööpealkirjaga "Lahinguväli". "Hooaja lõpult me saladuseloori veel päriselt maha tõmmata ei raatsi, aga ütleme nii palju, et aprillis kohtume Paides ühe Euroopa teatrimaailma omapäraseima lavastajaga," ütles Paide Teatri juht Harri Ausmaa.

Paide Teater alustas tööd 1. augustil 2018. Teatri kutsusid ellu Paide linn ning Paide Muusika- ja Teatrimaja. Teatri trupi moodustavad näitlejad Kirill Havanski, Johannes Richard Sepping, Ursel Tilk, Joosep Uus, lavastaja Jan Teevet ning teatri juht Harri Ausmaa.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: