Jan Teevet Paide teatrist: meie publik tuleb kohale kõikjalt üle Eesti

"Terevisioonis" rääkisid Paide teatri uuest hooajast lavastaja Jan Teevet ning näitleja Johannes Richard Sepping.

Jan Teevet sõnas, et 2019. aastal suvel etendunud "Eesti jumalaid" nad enam vaatajate ette tuua ei kavatse. "Mulle tundub, et mingid asjad, mis on tehtud ühes kindlas ajas, võiksid sinna jääda ja nende venitamine lõputult pikemaks ei anna tulemust," ütles ta ja tõdes, et samas võivad tulla uued lavastused "Eesti kuradid", "Eesti inglid" või "Eesti deemonid".

"Paide teatri hooaeg on tegelikult juba alanud, meie esimene lavastus esietendus oli koostöös Von Krahli teatriga, aga selle pealkirja on üsna raske välja öelda, sest see koosneb seitsmest tärnist ja viitab ennekõike sellele, et lavastuse üks põhiteemasid on tundmatus või saladus," ütles Teevet ja kinnitas, et üha rohkem saame me treilereid, tiisereid ja klippe, kus midagi öeldakse ette. "Neid kogemusi, mida me saame võtta puhta lehena ja kus me saame tegeleda mitte sellega, kas see vastab meie ootustele, vaid just sellega, et nüüd ma kogen, võiks rohkem olla."

"Me ei saa öelda, et meie publik tuleks ainult Järvamaalt, vaid meie publik tuleb üle Eesti, tuleb Saaremaalt, Võrust ja Tallinnast kohale," tõdes ta ja kinnitas, et trupp püsib hetkel. "Tundub, et kui üks meeskond toimib, siis saab sellega edasi minna."

26. novembril esietendub Paide muusika- ja teatrimajas "Carmen", mille idee pakkus välja Peeter Volkonski. "Ta astus meie juurde ja ütles, et on selline tekst nagu "Carmen", mille ta ise oli ära tõlkinud, ning kas me oleksime nõus temaga seda hullumeelset rännakut ette võtma," selgitas näitleja Johannes Richard Sepping ja lisas, et nad ei taha seda nimetada ooperiks. "Meil ei ole ooperilauljaid seal, vaid meil on draamanäitlejad, kellel ei ole klassikalist ooperiharidust."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Terevisioon"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: