Galerii: ERM tahab rajada Viljandimaale Anu Raua keskuse

Riigikogu kultuurikomisjonile esitati 29 taotlust riiklikult tähtsate kultuuriobjektide korrastamiseks või ehitamiseks. Eesti Rahva Muuseum tahab Heimtali kunagisest vallakeskusest Viljandimaal kujundada Anu Raua keskuse.

Eesti Rahva Muuseumi direktor Alar Karis ütles ERR-ile, et helilooja Arvo Pärt ja tekstiilikunstnik Anu Raud on Eesti kultuuriruumis võrreldavad suurused. Keskuse loomise idee ei tekkinud Alar Karisel aga tühja koha pealt, sest Anu Rauale kuuluv Kääriku talu on rahvakultuuri tutvustanud ja olnud loomeinimeste praktikabaas juba aastakümneid. "Siin lähedal on Viljandi kultuuriakadeemia, siin on Eesti rahvakultuuri keskus, siin on pärimusmuusika keskus, koos Anu Raua keskusega looks see väga selge loomingulise õhustiku Viljandimaale."

Ajaloolises Heimtali vallakeskuses on erinevatele omanikele kuuluvaid honed: juba korrastatud vallamaja, kunagises koolimajas on muuseum, korda tegemist ootab seltsimaja ja metsavahimaja, taastamist vaestemaja. Päris uus hoone tahetakse püstitada aga loodavale püsiekspositsioonile. "Minu unistus on kogu aeg olnud loomeinimeste maakeskus, mida ta ka paljude jaoks on," tõdes Anu Raud ja lisas, et sinna võiks tulla unistama, maalima, joonistama, viiulit mängima või mistahes loomingulist tööd tegema. "Ja ka akusid laadima selle tulevaseks tegemiseks."

Kõik vajalikud tööd loodetakse Anu Raua Keskuses ära teha 2,6 miljoni euroga. Anu Raud lubab enda nimelise keskuse käsutusse anda ka oma kodutalu ja kunstikogu.

 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: