Mait Malmsten eriolukorrast: see paus oleks veel palju pikem võinud olla

"Terevisioonis" olid külas 9. septembril Draamateatris esietenduva "Lehman Brothersi" osatäitjad Mait Malmsten, Guido Kangur ja Priit Võigemast, kes meenutasid saates eriolukorra aegset sundpuhkust ja rääkisid ka uuest lavastusest

Guido Kangur kinnitas, et kuigi Draamateatril täitub tänavu 100. hooaeg, siis tema on hommikust õhtuni proovis ja pole seetõttu mingit pidulikku meeleolu veel tähele pannu. "Väga töine on meie meeleolu olnud," tõdes ta ja mainis, et ta ei ole kunagi töötanud nii mahuka materjaliga kui "Lehman Brothers". "Samuti ei ole ma kunagi kokku mänginud elava muusikaga, just nii, et laval oleks terve bänd."

Priit Võigemasti arvates on "Lehman Brothersi" lugu väga südamlik ühe perekonna lugu, vaatamata sellele, et lavastus räägib tegelikult pankuritest, kes suure käki kokku keerasid. Samuti tõi ta välja, et kuna esialgu oli planeeritud esietendus 8. aprillile, siis nüüd on jäänud sisse pikk paus. "Sellist kogemust mul enne pole olnud, et ühed proovid nii kaua kestavad."

"Omavahel on ka täitsa tore olla, aga me ikkagi teeme tööd selleks, et seda teistele näidata," ütles Võigemast ja mainis, et juba mõnda aega on selline tunne, et tahaks inimestele näidata seda, mida nad teinud on. "Ärevad ajad on meie lavastuse prooviprotsessi mõttes juba möödas."

Mait Malmsten tõdes, et töö lavastusega "Lehman Brothers" on käinud pea aasta aega. "See tükk räägib samanimelisest pangast, mis vallandas 2008. aastal majanduskriisi," ütles ta ja tõdes, et eriolukorra ajal ei olnud tal üldse kihku uuesti lavale ronida. "Minu arust oleks see paus veel palju pikem võinud olla."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Terevisioon"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: