Draama festivali tegevjuht: sel aastal inimesi põrandale istuma ei lase

{{1599565860000 | amCalendar}}
Foto: ERR

8. septembril alustab teatrifestival Draama, mis toob nädalaks ajaks Tartusse kokku teatrid kõikjalt üle Eesti. "Terevisioon" võttis ühendust festivali tegevjuhi ja kuraatori Hedi-Liis Toomega, et uurida veidi, mis on tänavu erilist.

"Õnneks augusti lõpus lubas valitsus inimesi jälle 100% saali panna ja see rõõmustas Draama festivali korraldusmeeskonda väga, aga loomulikult peame kõigist ohutusreeglitest kinni," ütles Hedi-Liis Toome ja mainis, et näiteks ei müü nad saali üle. "Selline festivalimeluga kaasas käiv võimalus, et topima inimesed maha ja külgede istuma jääb sel aastal ära, aga muidu proovime seda festivali teha nii maksimaalselt hästi ja nii tavaliselt kui võimalik."

Toome sõnul on enamik lavastused, mis Draama festivalil vaatajate ette jõuavad, juba kas eelmisel aastal või tänavu kevadel esietendunud. "Tõesti, võib-olla Endla teatri "Tango" esietendus suhteliselt enne eriolukorda," mainis ta ja kinnitas, et üle aastate jõuab festivalile ka Eesti Draamateater. "Nad tulevad festivalil lavastusega "Linnade põletamine", mille tegevus toimub Tartus, seega see on tore võimalus laval toimuvat mingis mõttes isegi ära tunda."

"Toimub ka üks esietendus, 12. septembril esietendub Musta Kasti "Memm", mis räägib lastelaste ja vanavanemate suhetest, ma arvan, et pärast koroonat on inimesed rohkem mõelnud, kuidas oma vanavanematega suhelda," mainis ta.

Draama festivalist oli juttu ka "Aktuaalses kaameras":

 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Terevisioon"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: