Kellerteatri "Hingede tund" esilinastub nii veebis kui ka kohapeal

Kellerteater
Kellerteater Autor/allikas: Vahur Keller

28. novembril kell 19.30 esietendub Indrek Hargla uus vaimude müsteerium "Hingede tund" samal ajal nii Kellerteatri saalis kui otseülekandena veebis.

Kirjanik Indrek Hargla ja Kellerteatri trupi koostöös valmiv põnevik vaatab sisse inimese psüühika sügavamatesse kihtidesse ning seal peituvatesse hirmudesse.

"Hingede tunni" tegevus toimub vahetult enne jõule, kui kolm endist klassikaaslast tulevad taas kokku üksildasse maamajja, millega neid seovad sünged mälestused. Seekord aga on ühel neist kavatsused, mis teisi esialgu kohutavad: ta tahab korraldada eksperimendi, et teada saada saladusi, mis võib-olla peaksid jääma igaveseks maetuks.

"Kuna näidendi tegelaste eksperimendis on videokaameral üsna oluline roll, siis sobib see lavastus otseülekandeks nagu valatult," sõnas lavastaja Vahur Keller. "Oleme minu teada ainus Eesti teater, mis teeb oma etendustest regulaarselt ülekandeid ka veebi. Selline hübriidvorm teatrisaali ja veebiülekannete kombineerimisel sai küll otsese tõuke praegusest erilisest olukorrast, aga ma näen ülekannetel kindlasti tugevat perspektiivi ka siis, kui kõik jälle nii-öelda normaliseerub."

Sel suvel sai teater EV Kultuuriministeeriumi ümberkorralduste voorust rahastuse digisaali projekti elluviimiseks. 18. sajandist pärit Tallinna püssirohuaita on tänaseks paigaldatud moodsaim tehnika, mis võimaldab etendustest osa saada inimestel kasvõi teisel pool maakera. Publikule peaaegu märkamatult jälgivad laval toimuvat robotkaamerad, mida juhitakse heli- ja valguspuldist. Ülekannetele sobivaks on uuendatud ka teatri valguspark ning helitehnika. Alates oktoobri algusest on Kellerteatri publikul võimalus valida, kas tulla põnevaid etendusi vaatama teatrisaali või jälgida teatris toimuvat kodus diivanil.

Lavastuses "Hingede tund" mängivad Liis Haab, Kaisa Selde ja Hans Kristian Õis, lavastaja on Vahur Keller, kunstnik Britt Urbla Keller, liikumisjuht Kristina Paškevicius ja valguskunstnik Rene Topolev.

Samuti toimuvad ülekanded kõigilt uuslavastuse järgnevatelt etendustelt.

Ülekandeid saab vaadata aadressil https://tv.kellerteater.ee

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: