Ants Orase kriitikaauhinna pälvis Mikael Raihhelgauz

Värske tundeng ja möödunud aasta Sirbi laureaat Mikael Raihhelgauz
Värske tundeng ja möödunud aasta Sirbi laureaat Mikael Raihhelgauz "Plekktrummis". Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Kolmapäeval selgus Ants Orase nimelise kirjanduskriitika auhinna laureaat – tänavuse preemia pälvis Mikael Raihhelgauzi Loomingus ilmunud arvustus "Spontaanne tants või juhuslik ekslemine?".

Kriitik Ants Orase (1900–1982) 121. sünniaastapäeval üle antud auhinnaga tunnustatud arvustuse kirjutas Raihhelgauz Rein Raua romaanile "Päikesekiri, mis ilmus Loomingus nr 10, 2021.

Sihtasutuse Kultuurileht moodustatud žürii (Rauno Alliksaar, Pille-Riin Larm, Made Luiga, Brita Melts, Carolina Pihelgas, Märt Väljataga) tõstis esile retsensiooni selgust ja informatiivsust ning tasakaalu teose kirjeldamise, tõlgendamise ja hinnangu andmise vahel.

Auhinda, mis on mõeldud eesti kirjanduse arvustamise edendamiseks, anti tänavu kultuurkapitali toel välja seitsmendat korda. Auhinna suurus on 2000 eurot.

Ants Orase nimelise kirjanduskriitika auhinna on varasematel aastatel pälvinud Johanna Ross, Hasso Krull, Berk Vaher, Elle-Mari Talivee, Tiit Hennoste ja Märt Väljataga. Matemaatik ja teoloog Mikael Raihhelgauz (22) on auhinna ajaloo noorim laureaat.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: