Kauneimate raamatute žürii: osalejate kunstilised ambitsioonid on üha suuremad

Neljapäeval tehti teatavaks eelmisel aastal ilmunud kauneimad raamatud. Žüriiliikme Mart Andersoni sõnul pidi tõsiselt vaagima, mis raamatuid kaunite hulka lugeda ja milliseid mitte.

Kauneimate raamatute valik tehti seekord enam kui kahesaja kandidaadi hulgast, neist 51 lasteraamatute kategoorias. Seekordne valik tõi žüriiliikmete hinnangul välja osalejate üha suuremad kunstilised ambitsioonid. Kokku on sobitatud erinevaid pabereid, hullatakse köidete järjest kasvava keerukuse ja vormiotsingutega.

"Muidu valitakse kindlad 10-15 raamatut, kogumi või 25 kauneima kandidaadi lõpp jääb kuidagi logisema, aga nüüd on juba kaks aastat, kus kahetsusega peab hakkama vaagima, mis on nende kaunite hulgas ja mis ei ole ja kust piir tõmmata," rääkis žüriiliige Mart Anderson.

Lasteraamatute žürii andis lisaks viiele ilusaimale raamatule välja ka kolm eripreemiat.

"Raamat koosneb nii paljudest osadest, seal võib igat asja eraldi välja tuua, mida meie žürii ei tee, nii kujundus, trükk kui ka paberivalik - kõik need on küsimused, mida kujundaja lahendab. Siis saabki ennast upitada ja esile tõsta ja anda eripreemia," sõnas Anderson.

Meie kauneimad raamatud võistlevad edasi maailma kaunima raamatu nimele. Rändnäitus raamatutest on reedest avatud Solarise keskuse Rahvusraamatukogu saatkonna ees, Tallinna Ülikoolil akadeemilise raamatukogu trepigaleriis ning suuremates Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes. Alates märtsist liiguvad kaunid köited edasi kõigi maakondade raamatukogudesse.

Toimetaja: Karoliina Tammel

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: