Zuga tantsijad toovad lavale täiskasvanutele mõeldud tüki "Suur teadmatus"

Rohkelt lastelavastusi loonud Zuga tantsijate ühendus tuleb Sõltumatu Tantsu Laval välja uue teosega täiskasvanutele. Lavastus pealkirjaga "Suur teadmatus" on tegijate sõnul füüsiline mõtisklus surma teemal.

"Suur teadmatus" ei tegele koreograafi ja etendaja Kärt Tõnissoni sõnul otseselt siiajääjate leina ja valuga. Tegemist on seisundiloomega, milles etendajad mõtisklevad ja fantaseerivad selle üle, milline võiks olla lahkuja teekond.

"Hästi palju seotud sellega, mida vaataja ise näeb või kogeb ja millised assotsiatsioonid kellelgi tekivad nähtuga, aga meie jaoks sõna "mõtisklus" on hästi ilmekas selle kohta: seal on ilu, hoitust, lugupidamist, inimlikku toetust," rääkis Tõnisson.

Lavastuse idee tuli mitu aastat tagasi Tiina Mölderilt, kuid praegune aeg annab teosele juba uue tähendusvälja. Mõlderi sõnul on laval viis keha, kes liiguvad ja läbi selle mõtisklevad. Oluliseks peab ta ka heli ja valguse mängu.

Dramaturgina on lavastusse kaasatud Andri Luup, helilooja on Lauri-Dag Tüür ja valguskunstnik Oliver Kulpsoo.

Toimetaja: Lisete Tagen

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: