Galerii: Põhjala tehases avati disainistuudio kuidas.works näitus "Kalju ja kaduva vahel"

Ehituslikke savitehnoloogiaid uuriv disainistuudio kuidas.works avas neljapäeval Põhjala tehases põletamata savitelliste näitus "Kalju ja kaduva vahel".

Näituse fookuses on levinud ehituskultuuri vaatenurk, mis kipub jaotama ehitustehnoloogilised lahendused polaarselt püsivateks või kuluvateks. "Tänapäeva ehitustööstus hindab raudbetooni ja lamineeritud pindasid, olles ootuspäraselt ettevaatlikud lihttehnoloogia kasutamise, näiteks savi- ja lubjapõhiste ning tihti isegi puidust lahenduste osas. Argumentideks püsivus, puhastatavus ja nühkimiskindlus," selgitas näituse üks autoritest disainer Hannes Praks.

"Disainistuudioga kuidas.works küsime aga, kas nimetatud raamistikus on ruumi ka poolpüsivaks või vaid teatud tingimustel kuluvaks lahenduseks ning kas kuluvus võib olla ka omaette kvaliteet," lisas ta.

2021. aastal asutatud mittetulunduslik disainistuudio kuidas.works on loodud Eesti Kunstiakadeemias tutvunud õppejõudude ja üliõpilaste avatud mõttekojana, eesmärgiga leida vastus metafüüsilisele küsimusele, kuidas on protsess ja mateeria seotud lõpptulemuse sisulise kvaliteediga.

Näitus "Kalju ja kaduva vahel" on avatud kuni 28. maini 2022.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: