Galerii. Kunstihoones toimus 12-tunnine kestvuslavastus "Kas sa etendad iseennast?"

Laupäeval toimus Tallinna Kunstihoones Siim Tõniste ja Üüve-Lydia Toompere kestvuslavastus, mille sisu sündis 12 tunni vältel kohapeal ja kus igaüks etendas iseennast. Üheks tervikuks põimusid publiku küsimused, päevakajalised sündmused, neile reageerivad ja kommentaare andvad etendajad ning live DJ-set'id.

Keskpäevast südaööni toimuvas lavastuses "Kas sa etendad iseennast?" vastutasid etenduskogemuse eest võrdselt nii etendajad kui ka publik. Igaüks sai grupist väljuda ja end teiste ette etendaja olukorda asetada, kusjuures etendajale jäi alati võimalus mitte vastata.

"Selle ja teiste meie lavastuste puhul on alati põnev väljakutse avatuse hoidmine, seekord peab meil kahel olema 12-tunnine valmisolek võtta asju sellistena, nagu nad on. Sellest võrsub mentaliteet võtta mistahes olukordi võimalustena, mitte kohustustena," selgitasid autorid vahetult enne etendust.

Peale Tõniste, Toompere ja külastajate võtsid projektist osa DJ-d Laura Sinimäe, Tanel Mütt, Harli Jaanimägi ja Kevin Park, kes lisasid lavastuse vältel tekkivale helikeskkonnale ja selles toimuvale dialoogile oma mõjutused. Lavastus valmis Tallinna Kunstihoone ja Kanuti Gildi SAALi koostööna.

Siim Tõniste ja Üüve-Lydia Toompere on vabakutselised etenduskunstnikud, lavastajad ning koreograafid. Nende looming põhineb kogukondlikel uurimustel ja dokumentaalsetel materjalidel.

Viimased koostööd on sotsiaalse koreograafia ja osalusteatri lavastus "supersocial" (augustis 2020, Kanuti Gildi SAAL-i kaasprodukstioon) ja sel aastal Paide teatris esietendunud "Teine asi", mis vaatles kogukonda läbi igapäevaste esemete ning mille raames avas uksed Paide Rahva Muuseum. Sügisel 2020 võitsid nad festivali "Fast Forward – Europäisches Festival für junge Regie" residentuuripreemia.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: