Kirjandusfestivalil Luup esitavad näitlejad Aino Perviku loomingut

Aino Pervik
Aino Pervik Autor/allikas: Patrik Tamm / ERR

15. oktoobril kell 11 algab Tartus Aparaaditehases laste ja noorte kirjandusfestival Luup. Tänavuse estivali fookuses on noorte omalooming.

Laste ja noorte kirjandusfestival Luup on välja kasvanud alates 2017. aastast Tartu toimunud laste- ja noortekirjanduse festivalist. Sel aastal toimub üritusi lisaks Tartule ka Tallinnas ning mitmed ettevõtmised kaasavad lapsi ja noori üle Eesti.

Festivali traditsioonilise eelüritusena toimus luulevõistlus, mille võitjad kuulutatakse välja festivali avamisel 15. oktoobril Tartus Aparaaditehases, kus toimub perepäev. Samuti toimuvad kirjandusfestivalil kohtumised kirjanike ja illustraatoritega ning Elektriteatris linastub filmiprogramm.

20. oktoobril tähistataval ettelugemise päeval loevad armastatud Eesti näitlejad kell 9–14 ette Aino Perviku loomingut ning nende lugemist illustreerivad tuntud raamatukunstnikud. Ettelugemisepäeva saab jälgida ka ERR-i kultuuriportaalist.

Festival kestab 22. oktoobrini.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: