Kultuuriportaal soovitab: Eesti oma "Indiana Jones" ehk "Madude oru needus"

"Madude oru needus" Autor/allikas: Kaader filmist

Poola režissööri Marek Piestraki ja Eesti tegijate – nende hulgas kunstnik Priit Vaher ja helilooja Sven Grünberg – koostöös valminud "Madude oru needus" võib praeguseks mõjuda pisut naeruväärsena, kuid omal ajal oli see ikkagi eepiline seiklusfilm, mida võib ilma valehäbita nimetada Eesti oma "Indiana Jonesiks".

"Madude oru needus" valmis Eesti ja Poola kineastide teise koostööfilmina pärast ülimenukaks osutunud 1979. aasta ulmefilmi "Navigaator Pirx". Film on taastatud ning saanud eestikeelse tõlke.

Prantsuse lendur Traven leiab 1950ndate aastate alguses ühe sõjalise operatsiooni käigus Indo-Hiinas budistlikust templist kalliskividega kaetud laeka ja viib selle Euroopasse kaasa. Kolmkümmend aastat hiljem tuleb ta koos poola orientalisti Jan Tarnasiga ekspeditsioonile Tuhande Mao orgu, kuhu juhatab laekast leitud kaart. Džunglis saadab neid veetlev Christine, ajakirjanik, kellel on ohtlikke sidemeid. Peatselt on nende kannul mustad jõud ja tigedad maod.

"Madude oru needus" on vaadatav Jupiteris.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: