Galerii: Kadriorus avati välinäitus Eduard Vilde reisidest

15. mail avati Kadriorus Vilde muuseumi ees uus välinäitus "Rändur Vilde. Kirjaniku seikluslugusid maalt ja merelt", mis keskendub kirjanik Eduard Vilde reisidele. Näitust saavad nautida kõik Kadrioru pargis jalutajad tasuta.

"Vilde on meie kirjandusloo suur rännumees," sõnas Tallinna Kirjanduskeskuse direktor Maarja Vaino. "Ihalus saada näha kaugeid ning põnevaid maid sai Vildel alguse juba lapsepõlvest. Rahutu loomuga kirjanik jõudis reisida nii Euroopas kui ka Euroopas kaugemal, osa aega oli aga sunnitud välismaal elama pagulasena. Oma mitmesuguseid ja eksootilisi reisikogemusi jagas ta oma reisikirjades, mis olid lugejate poolt väga oodatud ja vaimukad lugeda ka praegu."

Näitusel on välja toodud tsitaate, arhiivimaterjale ja fakte Vilde reisidest. Kirjaniku elu ja loominguga tutvumist saab jätkata kohe sealsamas asuvas Vilde muuseumis, kus on säilinud Vilde 1920. aastate autentne korter.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: