Kirjanike liit otsib romaanivõistluse käsikirja autorit

Romaanivõistlus
Romaanivõistlus Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Kirjanike liit kuulutab reedel välja seekordse romaanivõistluse võitjad, kuid selgus, et ühe käsikirja ümbrik kontaktandmetega on tühi.

Kirjanike liidu romaanivõistluses osalenud käsikirja "Enne pattu ja roboteid" tundmatuks jääda soovinud autoril palutakse ühendust võtta romaanivõistluse žüriiga aadressil [email protected].

"Romaanivõistlusele laekunud käsikirjade spekter on äärmiselt lai nii žanri, kirjutamislaadi kui keskete teemade poolest, ajaloolistest fantaasiatest kaugetesse maailmadesse paigutatud lugudeni, aga mõistagi pole puudu ka tänapäeva Eesti elu käsitlused," kinnitas žürii esimees Rein Raud.

Romaanivõistlusele esitatud käsikirju hindab žürii koosseisus Rein Raud, Heidi Aadma, Reeli Reinaus, Karl-Martin Sinijärv, Igor Kotjuh ja Tiit Aleksejev. Žürii loeb ja hindab käsikirju anonüümselt, ümbrikud andmetega avatakse alles pärast auhinnaliste kohtade jagamist. Võidutööd valiti välja 62 algupärase ja seni avaldamata käsikirja seast. 

Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlus on 1926. aastal algatatud kirjastuse Loodus romaanivõistluse idee jätkaja. Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlus algatati Eesti erakapitali toel 2014. aastal ja see toimub iga kahe aasta tagant. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: