Kirjanike liidu noortesektsioon avaldas "Grafomaania" teise osa

Eesti Kirjanike Liidu noortesektsioon avaldas möödunud nädalal almanahhi "Grafomaania" teise osa "Grafomaania II. Haljas". Reedel toimus kirjanike maja musta laega saalis ka almanahhi esitlus.

"Grafomaania II. Haljas" on noortesektsiooni aastat kokkuvõttev väljaanne, mis tutvustab 30 noore autori eripalgelist loomingut ja arengut. Nende hulgas on nii trükidebütante kui ka pikaaegsemaid avaldajaid, näiteks mortimer ja Sirly-Ann Meriküll. Almanahhist võib leida paratekste, luulet, lühijutte, novelle ning sissevaate noortesektsiooni tegemistesse nende teise hooaja lõikes.

Almanahhi on peatoimetanud noortesektsiooni teise aasta tuumiku liige, abiturient Annabel Agasild. "Minu jaoks täidab "Grafomaania" peale loomeväljaandele omase loomingu jagamise soovi ka omamoodi hüppeplatvormi või õppimise eesmärki. Eesti kirjandusmaastikul on palju ägedaid ja kirjanduslooliselt tähtsaid väljaandeid, nagu Looming, Vikerkaar ja Värske Rõhk, aga verinoortel autoritel on kõikide soovijate kõrval tihti võrdlemisi keeruline esimest võimalust ja kogemust saada,"

Agasild arvas, et "Grafomaaniast" võiks edaspidigi saada omamoodi kursus iga-aastaste kirjanduslendudega nii autoritele kui ka selle koostajatele, andes samal ajal juurde julgust suurematesse väljaannetesse omaloominguga proovida ning seda ka iseseisvalt avaldada. "Meile saatis oma loomingut 108 noort ning andsime kõigile, kes kaante vahele ei mahtunud, ka tagasisidet, mis on arenevale autorile väga oluline. Valitud autorid, just nimelt debütandid, saavad ka kogemuse teha koostööd keele- ja sisutoimetajatega," sõnas ta. 

Loomingu on üle vaadanud Jürgen Rooste ja Mari-Liis Roos. Samuti aitasid almanahhi koostada noortesektsiooni selleaastase tuumiku liikmed Maiken Tiits, Romiina Kalle, Liisa Raun, Bethriin Pilv ja Richard Jerbach. Kujundas Mette Mari Kaljas, kelle küljendatud "Grafomaania" esimene osa valiti 2022. aasta 25 kauneima eesti raamatu hulka.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: