Viinistul esietendub Agatha Christie põnevik "Ja ei jäänud teda ka"

Kellerteater
Kellerteater "Ja ei jäänud teda ka" Autor/allikas: Rene Topolev

Laupäeval esietendub Viinistu katlamajas Kellerteatri suvelavastus "Ja ei jäänud teda ka".

Tegu on teatri siiani suurima trupiga lavatööga, kus teeb kaasa 11 näitlejat. Sõdurisaare külalisi ja asunikke mängivad Ülle Kaljuste, Tõnu Oja, Ago Anderson, Liis Haab, Meelis Kubo, Riho Rosberg, Liia Kanemägi, Andres Roosileht, Hans Kristjan Õis, Toomas Täht ja Rauno Kaibianen. 

Agatha Christie näidendi tõlkis ja lavastas Kellerteatri kunstiline juht Vahur Keller, lavakujunduse lõi teatri peakunstnik Britt Urbla Keller, koreograaf-lavastaja on Kristina Paškevicius, valguskunstnik Rene Topolev ja grimmikunstnik Evelin Sulg. 

"Agatha Christie on oma meisterlikus krimiloos tabanud ära midagi inimesele väga olemuslikku. Seda lugu võib nimetada ka hirmuäratavaks inimkatseks, mis on samas vürtsitatud eht britiliku võlla-huumoriga. Kümme inimest, kümme võimalust ja lõpuks ei jää kedagi," sõnas lavastaja Vahur Keller.

Varasemalt on Christie lugu Eestis lavale jõudnud ühel korral: 1976. aastal ENSV Riiklikus Noorsooteatris. Lavastaja oli tookord Kalju Komissarov ja dramaturg Mati Unt. Alustekstiks oli Christie romaan, mille Unt teatrikeelde kohandas. Kellerteatri lavastuse aluseks on aga Agatha Christie enda kirjutatud originaalnäidend, mis jõuab Eesti lavadele esimest korda.  

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: