Tallinna Fotokuu otsib linnaruumi fotoprojekti

Fotoinstallatsioon
Fotoinstallatsioon "Järelvalve" (Anu Lilp, Alis Mäesalu) Autor/allikas: Pressimaterjal

6. oktoobrist 26. novembrini toimuv Tallinna Fotokuu kuulutas välja avaliku konkursi linnaruumi asetuva fotoprojekti leidmiseks.

Sügisel seitsmendat korda toimuv kaasaegse kunsti biennaal Tallinna Fotokuu laieneb sarnaselt varasematele aastatele taas linnaruumi ning soovib kaasata uusi autoreid. Üksikteose või teoste seeriaga on oodatud kandideerima kaasaegse visuaalkunsti valdkonnas tegutsevad loovisikud või kollektiivid, kes pakuksid konkursi raames välja tervikliku kontseptsiooni avaliku ruumi fotoprojekti loomiseks. 

Tuues visuaalkunsti linnaruumi sõlmpunktidesse või aktiveerides seni varju jäänud paikasid, saab valituks osutuva projektiga rääkida avalikus ruumis kaasa ajakohastel teemadel, algatada laia hulka inimesi puudutavaid diskussioone ning avardada tavapäraseid kunsti kogemise viise. Konkursi võiduprojekti tutvustatakse Tallinna Fotokuu biennaali satelliit- ja publikuprogrammi raames nii kodupublikule kui ka rahvusvahelistele kunstiprofessionaalidele. Võiduprojekti valib välja Tallinna Fotokuu tiim koos erialaste nõuandjatega.

Projekti toimumisajaks Tallinna linnaruumis on ette nähtud biennaali periood oktoobris ja novembris 2023. Projekti alateema, asukoht, ega ka formaadi suunised ei ole Tallinna Fotokuu poolt ette antud, kuid suhestumine seitsmenda Tallinna Fotokuu põhiprogrammi asukohtade ning fookusega on teretulnud.

6. oktoobrist 26. novembrini toimuva Tallinna Fotokuu põhiprogrammi kuuluvad rahvusvaheline rühmanäitus "Transs" Tallinna Kunstihoone Lasnamäe Paviljonis (kuraator Ilari Laamanen) ning kunstnikufilmide programm kinos Sõprus koostöös filmifestivaliga PÖFF (kuraatorid Piibe Kolka ja Genevieve Yue).

Põhiprogrammi sündmused seostuvad märksõnadega nagu tehnoloogiliselt vahendatud maailm, sensoorsed kogemused, inimlik ja mehaaniline, koosloome, kollektiivsus ja sotsiaalsus.

Osalevad projektid kuulutatakse välja septembris.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: