SAAL Biennaalil osalev kunstnik: publiku soe vastuvõtt puudutas mind väga

Foto: Priit Mürk/ERR

Sel nädalal algas rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Augusti lõpuni kestvast programmist leiab nii tantsu- kui teatrilavastusi, aga ka kunsti ja töötubasid.

SAAL Biennaal tähistab sel aastal 20. sünnipäeva ning sel puhul kureerib festivali kogu Kanuti Gildi SAALi tiim. Üks kuraatoreist, Eneli Järs sõnas, et palju räägitakse piiridest enda sees ja teiste vahel. Samuti võetakse fookusesse näiteks üksindus ja kokkuhoid.

Festivalile andis avapaugu Teresa Vittucci ja Colin Selfi kaasaegse tantsu performance "Doom", mis uurib Kreeka mütoloogias ja esimeses Moosese raamatus kirjeldatud naisekujude, Eeva ja Pandora, loomise lätteid ning nende lugude mõju tänapäeva ühiskonnas.

"Me tahtsime nende naiskujude lugusid uurida ja näha, kas me suudame neid loodud narratiive uue nurga alt vaadata, näha seda ka feministlikust ja kvääri perspektiivist. Ja võib-olla annab see jõudu otsusele olla uudishimulik, vaadata ja minna kaugemale ja proovida mõista, selle asemel, et karistada, mis on justkui
selle loo moraal patriarhaalsest vaatepunktist," rääkis Vittucci.

"Mind puudutas publiku soe vastuvõtt väga. Ma mõistsin, et suur osa etteastest pole mitte lihtsalt lavale tulemine, aga ka inimestega suhtlemine pärast etendust. Nii huvitav oli kuulda, mida inimesed meie lavastust vaadates kogesid, nägid ja mida erinevad asjad nende jaoks tähendasid," lisas Self.

Toimetaja: Karmen Rebane

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: