Galerii: SAAL Biennaali avas Liis Varese ja Taavet Janseni installatsioon

Rahvusvahelise etenduskunstide festivali SAAL Biennaali avas esmaspäeval Liis Varese ja Taavet Janseni lavastatud installatsioon "Inimeses hoitud".

21. augustil algas rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Festival tähistab sel aastal 20. sünnipäeva ning sel puhul kureerib festivali kogu Kanuti Gildi SAALi tiim kollektiivselt, seega illustreerib kunstiline tervik üheksa inimese ühiseid vaimustusi ja valupunkte.

Festivali avamine toimus EKA Galeriis, kus Liis Varese ja Taavet Janseni lavastatud installatsioon "Inimeses hoitud" publikuni jõudis. Installatsiooni raames pannakse võrsuma üks idee, mida saab toita kõigega. Ka külastajad saavad ideed kogu kujunemisperioodi vältel mõjutada, osaledes olukorda lahkavatel tuuridel ja virtuaalsetel ultraheliuuringutel ning ajades taga teiste vaatajate sekkumiste jälgi.

Iga SAAL Biennaal on tõstnud esile sotsiaalselt tundlikke teemasid ning sel korral kuuluvad programmi näiteks huumori ja eneseiroonia abil patriarhaadi lahtilammutamine, audiotuur maskulinismist, sotsiaalselt provokatiivne kabaree, kus laval on erivajadustega inimesed, stand-up komöödia, monoloogid savitolmus ja palju muud.

SAAL Biennaalil osalevad kunstnikud on Marlene Monteiro Freitas (Cape Verde), Netti Nüganen (Tallinn-Viin), Meg Stuart (Berliin-Brüssel), Teresa Vittucci (Viin-Zürich) ja Colin Self (Oregon-Berliin), Ben J. Riepe (Düsseldorf), Samira Elagoz (Helsingi-Berliin), Liisbeth Horn, Kärt Koppel ja Anumai Raska (Tallinn), Krõõt Juurak (Viin-Tallinn), Candela Capitán (Barcelona), Liis Vares ja Taavet Jansen (Tallinn), Kristina Norman (Tallinn), Audrey Bersier, Maxine Reys ja Marion Thomas (Nantes-Lausanne). 

SAAL Biennaal 2023 kuraatorid on Eneli Järs, Maarja Kalmre, Henry Kasch, Kaie Küünal, Heneliis Notton, Priit Raud, Kristiina Tang, Siim Tõniste ja Annika Üprus. Festival toimub mitmel pool Tallinnas: Kanuti Gildi SAALis, Tallinna Kunstihoones, Eesti Noorsooteatris, Kinos Sõprus, EKA Galeriis, Telliskivi Kvartalis ja klubis Uus Laine.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: