X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Selgusid muusikapäeva viktoriini tulemused

ERSO Muusikapäeva viktoriini lahendamas
ERSO Muusikapäeva viktoriini lahendamas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Selgunud on Klassikaraadio muusikapäeva viktoriini tulemused. Kümnendat korda toimunud viktoriinist võttis osa rohkem kui 4000 muusikasõpra. Koostöös Raadio 4-ga sai juba neljandat korda osaleda ka vene keeles.

Viieteistkümnest küsimusest koosnev mälumäng oli vastusevariantidega ning küsimusi oli nii klassika, džässi kui ka popmuusika vallast. Vastamisel olid abiks helifailid, fotod ning videoklipid.

Tänavuse viktoriini küsimused koostasid Klassikaraadio toimetajad ja oma küsimuse lisasid Raadio 4 ning Raadio 2. Tehniline teostuse taga oliAlo Mihkelson. Toimetajad Lisete Velt ja Tiia Teder.

Viktoriini kõigile küsimustele vastas õigesti koguni 455 osalejat. Kõige paremini teati vastust küsimusele, kus tuli ära arvata pildil olev muusikaga seotud ese. 93 protsenti vastanutest teadis, et tegemist on trompeti sordiiniga, mida kasutatakse pilli tämbri ja kõlatugevuse muutmiseks.

Raskeimaks osutus küsimus, kus uuriti, missuguse ooperi (mees)nimitegelast kehastab enamasti naislaulja. 1690 vastajat teadis, et pärast kastraatide aja lõppu laulavad Händeli "Julius Caesari" rolli valdavalt kontraaldid ja metsosopranid.

Viktoriini lahendasid igas vanuses muusikasõbrad üle Eesti ning paljudes koolides lausa terve klassiga. Kollektiivselt otsiti vastuseid küsimustele Elva gümnaasiumis, Hiiumaa gümnaasiumis, Jõgevamaa gümnaasiumis, Kajamaa koolis, Kiili kunstide koolis, Kohtla-Järve Ahtme põhikoolis, Kõmsi lasteaed-algkoolis, Kärdla muusikakoolis, Laulasmaa koolis, Lihula muusika- ja kunstikoolis, M. Lüdigi nim Vändra muusika- ja kunstikoolis, Mooste mõisakoolis, Otepää gümnaasiumis, Põltsamaa muusikakoolis, Pärnjõe koolis, Pärnu Mai koolis, Rakvere põhikoolis, Rakvere riigigümnaasiumis, Südalinna koolis, Tallinna kesklinna vene gümnaasiumis, Tartu erakoolis, Tartu kesklinnakoolis, Tootsi lasteaed-põhikoolis, Türi muusikakoolis, Türi ühisgümnaasiumis, Vanalinna hariduskolleegiumis ja Võhma koolis.

Ühislahendamisest võtsid osa ka Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Muusika- ja Balletikooli 11. klass, VHK keelpilliorkester ning Eesti Rahvusringhäälingu töötajad.

Viktoriinil osalejate vahel loositakse välja hulgaliselt auhindu. Võitjatega võetakse ise ühendust.

Õigete vastustega on võimalik tutvuda Klassikaraadio kodulehel.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: