Pildid: Tallinnas avati New Yorgi fotokunstniku Noah Emanuel Morrisoni esimene isikunäitus

Teisipäeval avati Tallinna Fotokuu satelliitprogrammi raames Vent Space projektiruumis kunstnik Noah Emanuel Morrisoni esimese isikunäitus "NNNNNNNNNNNN".

Näitusel esitatud kohaspetsiifilise projekti raames uurib Morrison, kus ja kuidas on linnaruumis maskeerunud rassistlik kõnepruuk. Näitus juhib tähelepanu igapäevasele, kogu Tallinna linnaruumis levinud nähtusele, milleks on kolme-nelja tähelised NGR/NGRS/NGRZ graffitid.

Näituse keskne teos "Substrate" tõukub Tallinnas asuvast aiast, millele on 1990. aastate alguses kirjutatud graffiti "Neegrid Eestist välja". Üleilmse fašistliku pöörde taustal mõtiskleb teos graffiti tagajärjel tekkinud reageeringute üle.

Autor näitab dokumentatsiooni oma 2022. aasta avalikust etendusest "Harm's Way", milles ta esitab autobiograafilist lugu oma elust Tallinnas kolmes erinevas paigas, kus NGR-graffiti oli tema kodu läheduses. Kolmandas neist kohtadest püüab ta tõlgendada graffiti tähendust. Töid täiendavad päevakajalised ja enesereflektiivsed analoogpildiseeriad ja videoteosed.

Noah Emanuel Morrison on New Yorgist pärit fotokunstnik, kes õpib praegu Eesti Kunstiakadeemia kaasaegse kunsti magistriõppes ja Aalto Ülikooli fotograafia magistriõppes. Tema kunst keskendub identiteediga, kuuluvusega ja soovide konstrueerimisega seonduvale.

Näitus on avatud 24. oktoobrini. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: