Jarmo Reha uuslavastus "Eidos" keskendub inimeseks olemise küsimusele

Jarmo Reha
Jarmo Reha "Eidos" teatris Ekspeditsioon Autor/allikas: Herkko Labi

Reedel, 27. oktoobril jõuab teatri Ekspeditsioon lavale Jarmo Reha uuslavastus "Eidos". Tegu on Reha teise autorilavastusega Ekspeditsioonis.

"Eidos" on seisundiline hetk, mis asetab inimese polaarsesse olustikku, pendeldades sünguse ja helguse vahel. Lavastuse püüd on killustada inimene juppideks, nii füüsiliselt kui ka vaimselt, et seda vaadelda, piielda ja taaskord kokku traageldada. "Eidos" tähendab kreeka keeles "vormi", mis taotleb kliinilist ja puhast ideed, ning see ettevõtmine on inimsuse pressimine nendesse mõttelistesse ideaalidesse.

Lavastuse põhilisteks teguriteks on ruum, mis pretendeerib toimima rusuva pinnasena, video, mis avab akna teise võimalikku reaalsusesse, ja inimene, kes sellelt pinnaselt tõukub, tõustes kirgaste tähtede poole. Lavastuse huvi ja püüd on luua publikule aegruum, kus tunnetada ja mõtestada inimeseks olemise kõiki tahke, tema ilus ja valus.

Laval: Jarmo Reha
Lavastaja: Jarmo Reha
Dramaturgid: Aare Pilv ja Jarmo Reha
Kunstnik: Urmas Lüüs
Helilooja: Kiwa
Videokunstnik: Aleksandr Mirson
Valguskunstnik: Siim Reispass
Operaator: Sten-Johan Lill

"Eidos" esietendub 27. oktoobril Sakala 3 teatrimaja kammersaalis.

Toimetaja: Rasmus Kuningas

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: