Vaata, kuidas valmib uus eesti nukufilm "Morten lollide laeval"

Foto: ERR

Riho Undi ja Kaspar Jancise koostöös valmib uus nukufilm "Morten lollide laeval"

Nukufilmi "Morten lollide laeval" autori ja režissööri Kaspar Jancise sõnul on hetkel käsil nukkude testimine. "Aga see protsess, et me siiani jõudnud oleme, on kestnud üle poole aasta," ütles Jancis ETV saates "OP! film".

Nukufilmi kaasautor ja režissöör Riho Unt võrdles vana tehnoloogia järgi tehtud nukku ja uue tehnoloogia järgi tehtud nukku. "Vanal nukul on sees traat, see on küll Inglismaalt tellitud spetsiaalne alumiiniumi ja traadi segu, aga Mortenil on sees kuulid ja igasugused pisikesed vidinad, et oleks võimalik rohkem ja anatoomiliselt paremini seda liigutada, anda talle karaktereid, poose. Mikspärast me välisime selle tee, sellepärast, et Iirimaal, kus toimub teise poole filmimine, seal nad on harjunud rohkem kõrgtehnoloogilisel tasemel animeerima ja nukke tegema," selgitas Unt ja lisas, et teine erinevus on see, et uuel nukul on silikoonist valatud pead, mis võimaldavad karakternuku puhul suud, kulme või nina liigutada.

"Kuna Kaspari raamat "Morten lollide laevas" on väga hea muinasjutt, mis sobiks just nukuanimatsiooni jaoks, selline seikluslik ja põnev, väga head karakterid, siis Nukufilm otsustas juba ammu, et selle võiks teha, ja kuna Kaspar on ise huvitatud sellest ja kuna minul on kogemus teha selliseid poolpikkasid (nukufilme toim), siis ei tekkinud ilmselt küsimustki, et võiks nagu koos selle filmi valmis teha," rääkis Unt, kuidas tema ja Jancise koostöö alguse sai.

Filmis on üks väikene poiss, kes on sunnitud elama isata ja kelle isa on laeva kapten ja kes igatseb oma isa, ehitab ise laeva, mille ta mehitab putukatega, ja imekombel satub ta ise sinna laevale. "Poiss arvab, et ta on selle laeva kapten, aga ta eksib, kuna need putukad on kehtestanud sinna totalitaarse korra, mille eesmärgiks on üksteise ärasöömine, ja selle poisi ülesandeks seal laeval on saada kontroll oma laeva üle - olla oma laeva kapten," andis Jancis filmi sisu lühidalt edasi.

Jancise sõnul räägib film iseseisvusest ja kuidas ning kas on võimalik enda elu üle kontrolli saada. "See on natuke nagu täiskasvanuks saamise lugu ja mingil määral isegi poliitiline allegooria," kirjeldas Jancis.

Jancis tõi välja, et tegemist on tema enda lapsepõlvemälestusega. "Mingil määral on see allkonflikt, et poiss paneb oma laevale putukaid ja siis hakkab seda ujutama ja mõtleb, et ta on selle laeva kapten - eks ma ise lapsepõlves olen teinud. Ja mulle meeldib selle asja juures, et poiss ise eksib nende putukate vastu, sest poiss, pannes need putukad sinna laevale, võtab nendelt putukatelt vabaduse olla, kes nad on, ja kuna nendelt on võetud vabadus olla, kes nad on, nad ei oska selle uue keskkonnaga midagi muud peale hakata, kui muutuda üksteise vastu vaenulikuks ja üksteist ära kasutada ja mitte töötada ühise meeskonnana."

Toimetaja: Riho Nagel

Allikas: ETV

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: