Priit Pärna V animafilmifestivali galal jagati auhindu ({{commentsTotal}})

Premeeritud
Premeeritud Autor/allikas: Tiina Paas

29. oktoobril jagati Tapa Kultuurikojas Priit Pärna V animafilmifestivali (PPAFF) galaõhtul kolme konkursi auhindu ning tehti festivalist kokkuvõtteid.

Rahvusvahelise tudengianimatsioonide Grand Prix läks sel korral Belgiasse – parimaks animatsiooniks tunnistati Genti Kuningliku Kaunite Kunstide Akadeemia tudengi, Vincent Lyneni "Play Boys".

Tänavu anti laste animatsioonikonkursil välja kaks Grand Prix’d, millest üks läks Albu Põhikooli õpilastele Kaarin Rannule, Grete Roosile ja Anna-Maria Praksile animatsiooni "AAAA" eest ning teine Tapa Gümnaasiumi õpilasele Keimo Jürnasele animafilmi "Minu esimene õppus" eest. Keimo pälvis ka 1. jalaväebrigaadi eripreemia militaarteemalise animatsiooni eest.

Militaaranimatsiooni konkursi võidutööks tunnistati Eesti Kaitseväe 1. jalaväebrigaadi õhutõrjepataljoni ajateenijate Khristian Kevin Koniki, Viktor Uskovi ja Mattias-Johann Vlassovi konkursitöö "Salv".

Festivali peakorraldaja Indrek Jurtšenko sõnutsi jõudis animatsioon tänavuse PPAFFiga 45 näitamiskohas ligi 18 500 vaatajani, sealhulgas bussi- ja rongireisijateni ning kümne maakonna kinohuviliseni.

"Rõõmustav on tõdeda, et lastel on jätkuv huvi animatsioonikoolituste vastu. Nukufilmi Lastestuudio koolitustel Tapal, Haabneemes ja Kuressaares osales kokku 128 last, kelle seas oli nii eelmiste aastate tublimaid tegijaid kui ka uusi huvilisi. See teeb südame rõõmsaks!" märkis Jurtšenko.

PPAFFi teisel rahvusvahelisel tudengianimatsioonide konkursil osales neli väliskõrgkooli: Genti Kuninglik Kaunite Kunstide Akadeemia, Praha Esitluskunstide Akadeemia Filmi ja Televisiooni Kool, Valencia Polütehniline Ülikool ning Middlesexi Ülikooli Kunsti ja Disaini Kool.

Nelja võistlusprogrammi hindas 27. oktoobril Viimsi kinos rahvusvaheline žürii koosseisus Mait Laas (Eesti), Lee Pak-Yee Aggie (Hiina) ja Edmunds Jansons (Läti). Ehkki animatsiooni peaauhind läks Genti, tunnistati parimaks animatsioonikooliks Praha Esitluskunstide Akadeemia Filmi ja Televisiooni Kool.

Tulemused täpsemalt:

RAHVUSVAHELINE TUDENGIANIMATSIOONIDE KONKURSS

Parim kool – Praha Esitluskunstide Akadeemia Filmi ja Televisiooni Kool

Grand Prix – "Play Boys", rež Vincent Lynen (Genti Kuninglik Kaunite Kunstide Akadeemia)

I koht – "Mida enam ma tean" ("Čím víc vím"), rež Marek Náprstek (Praha Esitluskunstide Akadeemia Filmi ja Televisiooni Kool)

II koht – "Vanamoodne" ("Outdated"), rež Martin Máj (Praha Esitluskunstide Akadeemia Filmi ja Televisiooni Kool)

III koht – "Õnnelik lõpp" ("Happy End"), rež Jan Saska (Praha Esitluskunstide Akadeemia Filmi ja Televisiooni Kool)

Žürii eripreemia tervikliku kujunduse eest – "Kalurid" ("Rybáři"), rež Bára Anna Stejskalová (Praha Esitluskunstide Akadeemia Filmi ja Televisiooni Kool (FAMU)

LASTE JA NOORTE ANIMATSIOONIKONKURSS

Grand Prix

"AAAA" – Kaarin Rannu, Grete Roos, Anna-Maria Praks (Albu Põhikool)

"Minu esimene õppus" – Keimo Jürnas (Tapa Gümnaasium)

Tapa linna auhind

I preemia – "Popikad", autorid Mari-Leen Talpas, Heleriin Gunin, Romi Tammeleht, Kristiine Kiisküla (Albu Põhikool)

II preemia – "Kulbiga tarkust taga ajamas", autorid Sabrina ja Sandra Karajev (Tapa Gümnaasium)

III preemia – "Väravavaht Elmu", autorid Jenni Vorontsov, Laura Vorontsov, Karina Kuul (Tapa Gümnaasium)

Valgejõe auhind

I preemia – "Ookeani sügavuses", autorid Grete Paju, Karola Kuldsaar, Karita Kuldsaar, Loorelee Kirss, Eleanora Rahnik (Saaremaa Ühisgümnaasium)

II preemia – "Armastus", autorid Emilia Loštšina, Ariana Arutjunjan (Tapa Gümnaasium)

Männikumäe auhind

I preemia – "Komeetide sadu", autorid Randmar Tuulemäe, Iris Getter Tuulemäe, Keimo Jürnas (Tapa Gümnaasium)

II preemia – "Tulnukate rünnak", autorid Chrystel Papstel, Kertu Zabukas, Ketlin Laderlich, Grete Kirpu (Rakvere Reaalgümnaasium ja Tapa Gümnaasium)

III preemia – "Äkiline rünnak", autorid Martin Villem Mustonen, Roosi Rütman, Anniriin Noor, Laurits Rütman, Maria Kubja, Kreete Kalme, Anna Kubja, Markus-Erik Köst (Aegviidu Kool)

Ökoturismi arendamise auhind – "Kuningas paks", autorid Marissa ja Karmen (Saaremaa Ühisgümnaasium)

Žürii eripreemiad

"Pall", autor Sandra Karajev (Tapa Gümnaasium)

"Maha koolikiusamine", autor Martin Erki Kähar, Joel Kuusik, Oskar Laur, Natali Sigijane (Haabneeme Kool)

MILITAARANIMATSIOONI KONKURSS

Grand Prix – "Salv", autorid Khristian Kevin Konik, Viktor Uskov, Mattias-Johann Vlassov (Õhutõrjepataljon)

Žürii eripreemia – "Tragöödia", autorid Artur Jürison, Karla Ribelus, Karmo Kips (Õhutõrjepataljon)

Toimetaja: Madis Järvekülg



Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: