Selgusid Eesti sisearhitektide liidu aastapreemia nominendid ({{commentsTotal}})

Ugala tater
Ugala tater Autor/allikas: Heigo Teder

Eesti sisearhitektide liit jagab sel aastal 40. korda aastapreemiaid, konkursile laekus tähtajaks 31. maiks 70 tööd. Võitjad kuulutatakse välja detsembri alguses.

Viieliikmeline žürii, kuhu kuulusid sisearhitekt Kees Spanjers (Holland), arhitekt Jan Skolimowski, sisearhitekt/disainer Kaido Kivi, sisearhitekt Pille Lausmäeja disainiajaloolane Kai Lobjakas, on oma otsused teinud ning valinud välja 33 nominenti ja 4 preemiasaajat.

Aastapreemia 2017 nominendid tööde konkursile laekumise järjekorras on:

1. Karl Storz buroohoone - Tiiu Truus; kaasa töötasid: Konstantin Rõbkin, Maili Tannenberg
2. Elisa Kulma - Jan Graps, Ken-Kristjan Ruut,
3. Näitus "Uurali Kaja" - Jan Graps, Ken-Kristjan Ruut, Anne Määrmann
4. Tallinna Kaubamaja Meestemaailm - Janno Roos, Andres Labi, Liisa Põime
5. Tekero põrandasalong - Hillar Mänd
6. Velvet & Uddu kontor - Mari Koger, Taavi Aunre
7. Tokumaru takeaway - Tomomi Hayashi, Mari Põld
8. Kotka Tervisemaja - Rene Safin, Liina Kink
9. Hotell Lydia - Kaire Kemp-Tišler, Ea Andla
10. Restoran Mon Repos - Riina Harik, Külli Salum
11. Arsenal Keskus - Katrin Kaevats, Jaan Port, Markus Nimik, Neeme Tiimus
12. Korter Pariser Platz - Marita Mätas
13. Hotell Sophia ja restoran Fii - Ville Lausmäe, Peeter Klaas
14. Nukuteatri laiendus - Eliina Grünberg, Maile Grünberg, Katrin Tammsaar
15. Parrot MiniBar - Lilia Kristianson, Reet Helisabeth Karm
16. Restoran Pull - Ines Haak, Ingrid Songisepp, Aap Piho
17. Meretemaatiline korter, Rotermanni 14 - Ines Haak, Ingrid Songisepp
18. Valge korter, Kivimäe 32 - Ines Haak, Ingrid Songisepp
19. Katusekorter - Riin Kärema, Kerli Lepp
20. Arcwoodi peakontor - Kadri Tamme, Harri Kaplan, Liis Mägi
21. Näitus “Loomulik surm” - Kristiina Kuus
22. Pubi StVitus - Kristiina Kuus
23. Järveküla kool - Margit Teikari, Tuuli Trei
24. Ugala Teater - Mait Summatavet
25. Näitus “Polaarruum” - Mari Hunt, Aet Ader, Karin Tõugu, Kadri Klementi ja töötoas osalejad
26. Öpiku Ärimaja fuajee - Hannelore Kääramees, Mattias Agabus, Tiiu Saal
27. Rahvusarhiivi püsiekspositsioon “Keerdkäigud” – Ann Mirjam Vaikla, Tüüne-Kristin Vaikla, Urmo Vaikla
28. Tallinna Kaubamaja Kingamaailm - Margit Argus, Maris Kerge
29. Kiltsi Kaardiloss - Margit Argus, Siim Karro
30. RØST Pagar & Kohvik - Sander Allmere, Kris Libe ja Mari Hunt, Britta Kongo, Aet Ader, Karin Tõugu, Kadri Klementi
31. Telia Eesti peakontor - Kärt Kukkur, Marja Viltrop, Liina Remmer, Riin Luuk
32. Rahvusarhiiv Noora - Urmo Vaikla, Tüüne-Kristin Vaikla, kaasa töötasid Helle-Triin Hansumäe ja Maarja Varkki
33. Restoran Juur - Ahti Grünberg, Tõnis Kalve

Preemiate võitjad tehakse teatavaks arhitektuurivaldkonna ühisel aastapreemiate auhinnatseremoonial 8. detsembril Vabal Laval, kus lisaks aastapreemiate žürii valikule kuulutatakse välja ESLi juhatuse ja Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna koostööna väljaantav Vello Asi nimelise tudengipreemia saaja.

Detsembri alguses korraldataval auhinnatseremoonial antakse üle veel Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Maastikuarhitektide Liidu ja Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad ning eelnevalt koostatakse nominentidest virtuaalne ühisnäitus ja antakse välja raamatud "Ruumipilt 2017" ja "Eesti Arhitektuur 2017".

Toimetaja: Kaspar Viilup



ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: