Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

NO99 saab vabariigi sünnipäevapeo programmi tegemiseks 300 000 eurot

Tiit Ojasoo lavastas EV88 kontserdi 2006. aastal.
Tiit Ojasoo lavastas EV88 kontserdi 2006. aastal. Autor/allikas: ERR

Eesti Vabariigi 100. aastapäeva vastuvõtt Tartus Eesti Rahva Muuseumis läheb maksma suurusjärgus 400 000 eurot, millest lõviosa saab juubelivastuvõtu kunstilise lahenduse looja teater NO99.

Presidendi kantseleist öeldi ERR-ile, et eelmisel nädalal NO99-ga sõlmitud lepingu maksumus on 250 000, millele lisandub käibemaks. See teeb kokku 300 000 eurot.

Sellele lisanduvad muud aastapäeva vastuvõtuga seotud kulud – toitlustamine, logistika jms.

"Eks lõplikud kulud selguvad pärast sündmust, aga kokku oleme planeerinud praegu selle sündmuse maksumuseks koos käibemaksuga suurusjärgu 400 000. Et luua konteksti, siis mullu oli see suurusjärk 250 000," ütles presidendi kantselei pressiesindaja Mailin Aasmäe.

Ta lisas, et käesoleva aasta eelarve on planeeritud pisut suuremana eeskätt kahel põhjusel. "Ikkagi 100. sünnipäev, mida tahame tähistada pisut teisiti ja rohkemate inimestega. Teisalt ka asukoht Tallinnast väljas ja mitte tavapärases kontsertmajas suurendab paratamatult kulusid," märkis Aasmäe.

NO99 valikul sai määravaks kunstiline jalajälg

Presidendi kantselei direktor Tiit Riisalo ütles eelmisel neljapäeval, et kui vaadata Eesti viimase paari aastakümne kultuurimaastikku, siis kindlasti on NO99 jalajälg üks suuremaid ning nende kunstilist taset on tunnustatud ka rahvusvaheliselt.

Riisalo märkis, et ERM-is traditsioonilist istekohtadega kontserdisaali pole ning see esitab loomemeeskonnale täiendavaid väljakutseid.

"Aga NO99-l on väga hea suurte produktsioonide loomise kogemus. Traditsioonidel selle sündmuse juures oluline roll, nii et kõik harjumuspärased selle õhtu osad – riigipea kõne, kunstiline programm, külaliste kätlemine, pidu – on omal kohal ka sel korral," rääkis Riisalo.

Õhtu lavastamisse on kaasatud kogu Teater NO99 trupp.

NO99 lavastaja Tiit Ojasoo lavastas ka 2006. aastal Eesti Vabariigi 88. sünnipäeva piduliku kontserdi.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: