Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Sass Henno: Tiit Ojasoo vabandus ei olnud päris õige, aus ja siiras

"Ringvaates" oli külas kirjanik Sass Henno, kes oli üks 104-st kultuuriinimesest, kes kirjutasid alla president Kersti Kaljulaidile saadetud avalikule kirjale, milles tauniti otsust kaasata Tiit Ojasoo vabariigi aastapäeva vastuvõtu kontserdi loomisse.

Henno ütles "Ringvaates", et teda on Tiit Ojasoo häirinud just seetõttu, et tema vabandus ei olnud päris õige, aus ja siiras. "Alati kipub tulema sellistes juhtumites see "aga", teatud eneseõigustus," selgitas ta ja tõi välja, et ühiskonnas võiksid olla mingid teemad, kus seda "aga" ei ole. "Kõlas õigustus, teema vaibus, sai juriidiliselt korrektse lahenduse, mis mõnede jaoks on täiesti piisav, aga moraalselt jäi see minu jaoks ülesse."

Justiitsminister Urmas Reinsalu sõnad, justkui oleks nn 104 kiri olnud lihtsalt kanakarja kambakas, näitavad Sass Henno arvates seda, et Reinsalul puudub arusaam naistevastasest vägivallast. "Võrrelda ühiskondliku reaktsiooni alandusega, see tähendab, et ta ei ole kursis, mis päriselt toimub."

"Eks see, kuidas ühiskond mingil teemal käitub, näitab meie praegust arenguetappi, kui on sõda ja nälg, siis pööratakse sellistele teemadele vähem tähelepanu, aga me oleme järelikult saavutamas teatud küpsust, et sooline võrdõiguslikkus on päevakorda kerkimas," sõnas ta ja kinnitas, et me hakkame järgi jõudma arenenud ühiskondadele, kus see on teema. "See räägib meie ühiskonna küpsusastmest."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: