Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ott Karulin: presidendi kantselei ei osanud selle valiku märgilisust piisavalt hinnata

Foto: Scanpix PM

Kultuurilehe Sirp peatoimetaja Ott Karulini arvates peaks vabariigi aastapäeva vastuvõtu etendus laiendama või kommenteerima ametisoleva presidendi sõnumit või peegeldama etenduskunstide maailma aktuaalseid vorme ja suundumusi.

"Siiani olen ma alati arvanud, et vabariigi aastapäeva vastuvõtu lavastus on ikkagi presidendi seisukohtade laiendus see lavastus, seetõttu ei ole ma ka sõna võtnud sel teemal, kuidas need lavastused sinna valitakse," selgitas Karulin "Aktuaalses kaameras" ja tõi välja, et järjest rohkem on talle hakanud tunduma, et väga raske on põhjendada, miks sellele ei tehta avalikku konkurssi.

"Kusagil ei ole kirjas, et see peab olema kontsert-aktus just sellises formaadis, ei ole ka kirjas, et see peab olema just teatrilavastaja, kes seda teeb," ütles ta ja tõdes, et miks ei võiks seda lahendada mõni aasta hoopis näiteks installatsiooniga.

Vabariigi aastapäeva vastuvõtt toimub seekord Eesti Rahva Muuseumis, vastuvõtt läheb presidendi kantselei andmetel maksma ligi 400 000 eurot. Sellest 300 000 kulub teater NO99 lavastusele, mille vormi võib kirjeldada kui audiovisuaalset rännakut, kus omavahel on põimunud muusika ja videokunst.

Karulin mõistab NO99 valiku tausta, kuna teater sai hiljuti väga olulise auhinna. "Ma olen 99,9% kindel, et ma mõtlen üle ja tulen liiga palju vastu, pigem ma usun, et nad ei osanud kantseleis selle valiku märgilisust hinnata piisavalt."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: