Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kirjastuste liidu menuraamat oli TEA entsüklopeedia "Eesti Vabariik 100"

{{1518024720000 | amCalendar}}
Foto: TEA kirjastus

Eesti kirjastuste liidu liikmete 2017. aasta enimmüüdud raamat oli TEA entsüklopeedia eriväljaanne "Eesti Vabariik 100" (koostaja TEA entsüklopeedia toimetus).

"See nimekiri, millest me täna räägime, on Eesti kirjastuste liidu liikmete nimekiri, mis tähendab, et seal on ainult nende raamatud üles loetletud," rääkis liidu tegevjuht Kaidi Urmet ETV "Ringvaates".

Menuraamatud 2017:

"Eesti Vabariik 100" väljaandjaks oli TEA kirjastus, läbimüük 6 277 eksemplari (mitte-ilukirjanduse valdkond).

Teine oli Heiki Raudla koostatud "Heade mõtete raamat", väljaandja kirjastus Varrak, läbimüük 6 009 eksemplari (ilukirjanduse valdkond).

Kolmas Mart Laari koostatud  "Eesti suured armastuslood", väljaandjaks samuti kirjastus Varrak, läbimüük 5 715 eksemplari (ilukirjandus).

Lasteraamatute hulgas oli populaarseim Pilvi Kula koostatud "Valmistume kooliks. Töövihik 1". Kirjastaja Koolibri, läbimüük 5 372 eksemplari.

Enim müüdud e-raamat oli E.L. Jamesi "Viiskümmend tumedamat varjundit". Väljaandjaks kirjastus Pilgrim, läbimüük 995 litsentsi.

TOP 100 raamatu läbimüüginumbrid on aasta aastalt kahanenud. Võrreldes 2016. aastaga on vähenemine olnud ligikaudu 15 protsenti.

Mitte-ilukirjanduslikke teoseid saja enimmüüdud raamatute tabelis on 49. Enamik mitteilukirjandusteostest moodustavad eneseabiraamatud, kuid au sees on ka käsitöö- ja ajalooraamatud.

Olulise languse on läbi teinud kokaraamatud, sel korral on neid nimekirjas vaid neli.

Ilukirjandusteoseid on nimekirjas 16, neist üheksa on algupärandid.

Lasteraamatuid on nimekirjas 35 nimetust. Neist enamuse moodustavad väikelastele mõeldud raamatud nagu kleepsuraamatud, mänguraamatud, kuid nimekirjas on ka Eesti autorite Reeli Reinausi, Piret Raua, Andrus Kivirähki ja Mika Keräneni juturaamatuid.

Viimastel aastatel on enimostetud e-raamat olnud E.L. Jamesi loomingust. Nii ka eelmisel aastal ja enimostetud e-raamat oli "Viiskümmend tumedamat varjundit" (kirjastus Pilgrim, läbimüük 995 eksemplari).

Näitus Eesti kirjastuste liidu menuraamatutest on välja pandud Eesti Rahvusraamatukogu kuuenda korruse näitusesaalis ja on avatud kuni 3. märtsini.

Eesti Kirjastuste Liit on loodud 1991. aastal ja praeguse seisuga kuulub liitu 35 kirjastust-organisatsiooni. Raamatute müügi edetabelit on koostatud alates 2000. aastast.

Toimetaja: Rutt Ernits, Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: