EKA võõrustab rahvusvahelist arhitektuuriajaloo kongressi

Krista Kodres
Krista Kodres Autor/allikas: Arno Mikkor

13.–16. juunini toimub Rahvusraamatukogus Euroopa arhitektuuriajaloo võrgu EAHN viies rahvusvaheline konverents, mis tõi Tallinna ligi 300 arhitektuuriajaloolast 39 riigist. Reedene peaesineja on Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse ja visuaalkultuuri doktoriõppekava juht, professor Krista Kodres.

Ettekanded on jaotunud kolmele päevale, paralleelselt toimub viis sessiooni ja kõnelejate teemad ulatuvad keskajast tänapäevani. Konverentsi avamine on kolmapäeval Kumu auditooriumis, Briti kunstiajaloolase Christine Stevensoni loenguga "Buildings in Bits: Lessons from the English Baroque "(Tükikaupa tehtud hooned: Inglise baroki õppetunnid); loeng on avatud kõigile huvilistele. Reedene peaesineja on Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse ja visuaalkultuuri doktoriõppekava juht, professor Krista Kodres, loenguga tallinlase elamust varauusajal. Konverentsi lõpetab Columbia Ülikooli professori Reinhold Martini kokkuvõttev loeng laupäeval.

Euroopa arhitektuuriajaloo võrk loodi 2005. aastal rahvusülese erialase ühendusena, mis ei piira ennast temaatiliselt ega riigiti. Iga kahe aasta tagant korraldatava suure konverentsi paneb kokku rahvusvaheline programmikomitee, mis valib sessioonide pakkumisele saadetud ettepanekute seast 25 paneeli, millele uurijad saavad seejärel esitada oma ettekandeid. K

okku on Tallinna konverentsil 127 ettekannet mis valiti umbes 400 pakkumise seast. Võrgustiku varasemad konverentsid on toimunud Guimarãesis, Brüsselis, Torinos ja Dublinis; Tallinn on esimene Ida-Euroopa ja Põhja-Euroopa linn, mis nii mahukat arhitektuurisündmust võõrustab.

Konverentsi peakorraldaja on Eesti Kunstiakadeemia. Üritust toetavad Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond, Eesti Kultuurkapital, Tallinn, Eesti Teaduste Akadeemia.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: