Paul Kuimet avab oma mahukaima näituse Narvas

"Five Volumes" Autor/allikas: Paul Kuimet

29. septembril avatakse Paul Kuimeti isikunäitus "Five Volumes" koostöös kuraator Nico Anklamiga Narva kunstiresidentuuris.

Paul Kuimeti isikunäitus "Five Volumes" võtab enda alla kogu Narva kunstiresidentuuri peamaja esimese korruse 250-ruutmeetrise pinna. Tegu on kunstniku seni kõige mahukama näitusega, mis hõlmab kolme 16 mm filmiprojektsiooni, üht slaidiesitlust, esemeid ja fotosid – nende seas kolme uut tööd.

Berliinis tegutseva kuraatori Nico Anklamiga koostöös valminud näitus "Five Volumes rõhutab" ja avardab Kuimeti pikaaegset suhet liikuva pildi ja arhitektuurilise modernismi diskursusega, mis on seotud Pärnu KEKi töötajate kooperatiivelamuga Kuldne Kodu.

"Five Volumes" ei käsitle ainult fotograafilise ja kinematograafilise kujutise muutumist, vaid pakub ka ruumilist kogemust. Kuimeti kaamerasilm on õrnalt tabanud modernistlikke arhitektuurivorme ning paigutanud need Eesti ja Venemaa piiril asuva hääbuva tööstuslinna konteksti. "Five Volumes" on oma aineseks võtnud utoopilised lubadused ja nende esteetilised väljundid.

Paul Kuimet (sünd. 1984) on Tallinnas tegutsev kunstnik. Tema töid on viimasel ajal eksponeeritud sellistes institutsioonides nagu Schirn Kunsthalle, Frankfurt; Euroopa Keskpank, Frankfurt; KUMU kunstimuuseum, Tallinn; WNTRP, Berliin ja BOZAR Center for Fine Arts, Brüssel. 2018. aastal osales ta residentuuriprogrammis WIELS Contemporary Art Centre, Brüssel ja võtab osa residentuurist International Studio & Curatorial Program (ISCP), New York.

Nico Anklam (sünd. 1981) on kunstiajaloolane ja kuraator, kes elab ja töötab Berliinis. Ta on kureerinud näituseid sellistes kohtades nagu Rietveld Pavilion (Amsterdam, Holland), Bruch und Dallas (Köln, Saksamaa) ja YEARS (Kopenhaagen, Taani). Kirjutajana on ta teinud kaastööd mh Skulptur Projekte Münster 2017 kataloogile ja René Blocki raamatule "Weekend Zeitung" (2015). Ta on töötanud kunstiajaloo ja -teooria lektorina Berliini kunstiülikoolis ja Humboldti ülikoolis Saksamaal ning külalislektorina Eesti kunstiakadeemias Tallinnas.

Näitus jääb avatuks 11. novembrini.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: