Paul Kuimet alustas residentuuri mainekas WIELS residentuurprogrammis

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Paul Kuimet Autor/allikas: Gregor Taul

Kunstnik Paul Kuimet alustas eelmisel nädalal kuus kuud kestvat residentuuri mainekas Brüsseli kunstikeskuses WIELS.

WIELSi residentuuris plaanib Kuimet jätkata tööd poolelioleva 16mm filmiga "All That is Solid", mis vaatleb modernistliku klaasarhitektuuri ajalugu ajalooliste, 19. sajandi suurte maailmanäituste aegsete varamodernistlike hoonete ja tänapäeva supermoodsate kontoriklaastornide näitel.

Kunstnikud valiti välja avalikul konkursil, kuhu laekus kaheksa avaldust. Lõpliku otsuse langetas WIELSi ekspertkomisjon koostöös Kaasaegse Kunsti Eesti Keskusega. 2018. aasta esimeses pooles on residentuuris Paul Kuimet ning teises pooles Jaanus Samma.

Paul Kuimet (1984) on kunstnik, kes töötab fotograafia ja 16mm filmiga ruumiinstallatiivses võtmes. Tema loomingut iseloomustab tehnikale ja tehnilisele vahendatusele omane vaatamisviis. Oma arhitektuuri- ja keskkonnafotodes ning filmides toob ta vaataja ette maailma, mida ilma kaamerata ei ole kunagi võimalik niisugusena kogeda. Seda isegi siis, kui esmapilgul tunduvad need kujutised realistlikud või loomulikud. Vaatamise ja vaatenurkade nihestamine ja kaadrite järgnevus ruumis loob tajupetteid ja hämmastust.

Hetkel näeb Kuimeti teoseid Berliinis WNTRPi galeriis Kuimeti ja Nina Schuiki ühisnäitusel "Space Coordinates", mis kuulub EV100 kunstiprogrammi

Residentuur WIELSi kunstikeskuses Brüsselis on üks hinnatumaid residentuurprogramme Euroopas. Programm kestab kuus kuud, selle aja jooksul korraldatakse osalejatele töötubasid, vestlusringe, arutelusid, kunstnikutele annavad tagasisidet residentuuri külastavad oma ala tipud: kriitikud, kuraatorid, kunstimänedžerid ja teoreetikud. Varem pole Eesti kunstnikud programmis osalenud.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: