The Guardiani andmetel on eestlased koduse raamaturiiuli poolest esikohal

The Guardian avaldas täna artikli uuringust, millest selgub, et Eesti on maailmas koduse raamaturiiuli poolest esikohal.

Keskmisel eestlasel on kodus 218 raamatut. Tabeli teisel kohal on norrakad 212 raamatuga ning keskmisel Tšehhi elanikul on kodus 204 raamatut, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Literaat Rein Raua sõnul on väga meeldiv, et eestlased just sellist tabelit juhivad. "Ma arvan, et meil Eestis on see loomulik asi olnud. Mäletan seda, et ükskõik kelle juurde ka külla ei läinud, kuskil seina ääres oli raamaturiiul ja suundusidki kohe alguses sinna, et vaadata, et kes need inimesed tegelikult on, kelle juurde oled sattunud. Aga mulle tundub see ülimalt loomulik, et raamatute lähedal üles kasvanud noor inimene saabki paljudest asjadest paremini aru. See oskus, mis sealt tuleb, on seoste loomise oskus," ütles literaat Rein Raud.

Kui võtta võrdluseks suurriik Ameerika Ühendriigid, siis sealsel inimesel on kodus keskmiselt 114 raamatut. Kõige väiksema raamaturiiuliga on aga Türgi, keskmisel türklasel on kodus 27 raamatut, kuid suuremal osal sealsetest kodudest on riiulis viis viis raamatut.

Austraalia riikliku ülikooli uuringust selgub, et noored, kel on kodus rohkem raamatuid, on arenenumate IT-oskustega, parema õppimisvõimega ning muidugi loevad nad tulevikus rohkem ja neil on soojem suhe raamatutega.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: