Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester lähevad tuurile USA-sse

Tõnu Kaljuste, Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester
Tõnu Kaljuste, Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester Autor/allikas: Kristian Kruuser

Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester ja dirigent Tõnu Kaljuste alustavad täna Põhja-Ameerika turneed, mis kestab kuni 19. novembrini. Kümne päeva jooksul antakse Eesti vabariigi 100. sünnipäeva puhul viis kontserti erinevates USA linnades.

Esitamisele tuleb mitmekesine repertuaar kolme erineva kavaga, kus eesti heliloojatele sekundeerivad nii Austraalia nüüdismuusika looja kui ka baroki- ja renessansiajastu meistrid. 11. novembril kõlab New Yorgi Troy Savings Bank Music Hallis Johann Sebastian Bachi ja Arvo Pärdi looming. Teisel New Yorgi kontserdil St Ignatius Loyola kirikus, mille suurepärase akustika tunnistajaks oli EFK ka eelmisel aastal, pakutakse publikule Arvo Pärdi täispikka programmi. Lääneranniku kontserdipaikades kõlab aga Arvo Pärdi, Carlo Gesualdo, Brett Deani ja Lepo Sumera muusika, mida esitatakse 14. novembril Stanfordi ülikooli Bing Concert Hallis ja 16. novembril California ülikooli UC Santa Barbara Campbell Hallis. Turnee lõpeb 17. novembril kontserdiga Los Angeleses maailmakuulsas UCLA Royce Hallis, mis võõrustab maailma tippartiste ja kus EFK andis kontserdi ka eelmisel aastal.

Santa Barbara California ülikoolis viib Tõnu Kaljuste läbi ka meistriklassi, kus EFK esitab Veljo Tormise ja Arvo Pärdi teoseid, et tutvustada nende eesti heliloojate ainulaadse loomingu eripära ning selle tõlgendamise võimalusi ja nüansse.

Turnee korraldab mõlema Eesti muusikakollektiivi agentuur USAs New World Classics ja Kerby Lovallo, kellega tehakse edukalt koostööd juba alates 1995. aastast. Selle aja jooksul on eesti muusikutel välja kujunenud oma teadlik publik, kes tunneb suurt huvi Eesti muusika vastu, mida näitavad ka täissaalid.

EFK jaoks on see kontserdireis USAs juba kuueteistkümnes, kusjuures viimasel seitsmel aastal on teisel pool Atlandi ookeani kontserte antud koguni igal hooajal, nii a cappella kavadega kui koos Tallinna Kammerorkestri, ERSO ja Los Angelese filharmoonikutega, esinedes märkimisväärsetes kontserdisaalides nagu Los Angelese Walt Disney kontserdimaja, New Yorgi Carnegie Hall, Metropolitani kunstimuuseum, Washingtoni Kennedy keskus jne.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester annavad tänavu Eesti vabariigi 100. sünnipäeva auks ühised kontserdid veel Budapestis ja Varssavis.

Toimetaja: Marion Leppik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: