Eestis tekib ja kaob igal aastal 150 pisikirjastust

Eesti kirjastuste liitu kuulub 31 kirjastust. Samas tekib ja kaob Eestis igal aastal umbes 150 pisikirjastust, paljud neist luuaksegi ainult ühe raamatu väljaandmiseks.

Eesti ühel suuremal raamatupoeketil Rahva Raamat on umbes 1000 koostööpartnerit, neist 15-16% moodustavad nn ühemehekirjastused, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Rahva Raamatu kirjastaja Rain Siemer selgitas, et Eestis on tihti nii, et tehakse ettevõte ühe raamatu jaoks ja kirjastatakse. "Kogu turgu arvestades kirjastavad põhiliselt 40-50 kirjastust, kes moodustavad 80% turu käibest."

Teist aastat tegutsev pisike raamatupood Puänt kinnitab, et nende valikus on väikekirjastustelt valikus peamiselt ilukirjandust ja luulet. Populaarne žanr on ka elulood ja kodukohalood. "Väikekirjastused suudavad meiesarnasele väikepoele rohkem vastu tulla ja mänguruumi on rohkem," ütles Eliisa-Johanna Liiv.

Siemeri sõnul on olemas ka mõned üksiktegijad nagu Valdur Mikita ja Vahur Kersna, kes annavad aastas ühe raamatu välja, aga teevad seda hästi. "Neid raamatuid leiab kergelt üles, aga ülejäänud 150, kellel eelmisel aastal üks raamat ilmus, on väga raske üles leida. Ta kinnitas ka, et ehkki suure raamatupoega lepingu saamine pole eriti keeruline, ei tähenda see veel suurt müügiedu.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: