Poliitikapidu | Silver Meikar: juba lasteaias peaks saama laps vabalt mõelda

19. jaanuaril toimus Kanuti Gildi SAALis "Poliitikapidu", kus küsiti, kas kultuuripoliitikaga saab võita valimisi. Kolmandas vestlusringis "Kultuur - kelle või mille teenistuses", mida modereeris Vabaühenduste Liidu nõukogu liige Ivo Visak, kohtusid Elo Lutsepp Vabaerakonnast, Piret Räni Elurikkuse erakonnast, Tõnis Lukas Isamaa erakonnast, Yoko Alender Reformierakonnast, Silver Meikar Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast, Andra Veidemann Keskerakonnast, Anne Vetik Eestimaa Rohelised erakonnast, Toivo Tasa Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast ja Ülo Pikkov Eesti 200 erakonnast.

"Mitte ainult alghariduses, aga juba lasteaias peaks keskenduma sellele, et aidata igal noorel ja lapsel võimalikult vabalt mõelda ja mitte panna teda mingitesse raamidesse," ütles Silver Meikar ja lisas, et kooliprojektis peaks olema rohkem projekte, milles saab sünteesid erinevate valdkondade teadmisi. "Need on vajadused, mis mängivad kindlasti rolli tulevikus ning mitte ainult tööturul, vaid ka eluga hakkamasaamisel."

Kolmandas vestlusplokis otsiti vastuseid küsimustele: Kas kultuuripoliitikaga saab võita valimisi? Kuidas mõjutab Eesti kultuur Eesti majandust? Kes on Eesti kultuurimaastikul esindamata? Kas laulupidu saaks olla ka teisiti? Mille osas valitseb Eesti kultuuripoliitikas poliitiliste jõudude ülene konsensus? Milline mõju on kultuurimaastikule rahastuse tsüklilisusel (EV100, kultuuripealinnad)?

Vaata ka teist osa kolmandast vestlusplokist:

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: