Kanuti Gildi SAALis toimub "Freiraum Tallinn 2" viimane vaatus

2.-3. märtsini toimub Kanuti Gildi SAALis üritustesarja "Freiraum Tallinn 2" viimane vaatus, mille raames esitletakse kunstnikke, kes seavad küsimuse alla harjumuspärase, meie valdavad mõtte ja tegutsemisviisid, otsides sellele tulevikkuvaatavaid alternatiive.
Erik Alalooga esitleb oma kuupikkuse residentuuri tulemit, esitades hüpoteetilise küsimuse, kas on võimalik muutuda dissidendiks vaadeldes tehnoloogia hüperarengu kinnikiilumisi või neid ise tekitades, huvist näha kuidas asjad toimivad.
Ettekandele tuleb ka Eva Meyer-Kelleri performance "Death is Certain", mida on Tallinnas juba korra näidatud, Nu Performance festivali raames 2005. aastal. Eva Meyer-Keller muudab argise brutaalseks, säilitades sealjuures omamoodi kerguse ja huumorimeele, muutes meid elegantselt pealtvaatajatest kaasosalisteks kõnetades seeläbi tänases päevas vägagi aktuaalseid teemasid.
Esmakordselt võõrustatakse ka kuraatorit Joanna Warzat, kes esitleb raamatut "A City Curating Reader. Public Art Munich 2018". Tegemist on tema kolmekuulise avaliku ruumi kunstiprojektiga "Game Changers" Müncheni linna kontekstis. Raamat dokumenteerib sel puhul ellu kutsutud 21 avaliku ruumi kunstiteost ning sisaldab valiku esseid kunsti rollist avalikus ruumis.
"Freiraum Tallinn 2" ürituste ajakava:
02.03 18:00 Erik Alalooga "I love machnes and machines love me" residentuuri showing
02.03 19:30 Eva Mayer-Keller (Berliin) "Death is Certain"
03.03 18:00 Joanna Warzsa (Berliin) "A City Curating Reader. Public Art Munich 2018" raamatuesitlus
03.03 19:30 Eva Mayer-Keller (Berliin) "Death is Certain"
Freiraum (vabaruum) on Goethe Instituudi algatatud üleeuroopaline projekt, millesse on kaasatud 53 partnerit kultuuri-, kunsti- ja teadusringkondadest ning kodanikuühiskonnast, kes tegelevad 40 linnas küsimusega - mida tähendab vabadus tänapäeva Euroopas? Freiraumi koostööpartnerid püstitasid projekti alguses kohalikust kontekstist tulenevalt vabadusega seotud küsimused, millest lähtudes püütakse üheskoos otsida vastuseid 2018-2019 jooksul läbi viidavate ürituste raames.
Kanuti Gildi SAALi dialoogipartneriks projekti raames on ainsana Saksamaad esindav organisatsioon Kunsthaus Dresden, kes tõstatas küsimuse: olukorras kus linn ja avalik ruum on aina rohkem mõjutatud parempoolsete populistlike initsiatiivide poolt alates aastast 2014 - mida saab kunst kui vabaduse keel teha käesoleval ängistuse ajal?
2018-2019 aasta jooksul toimunud Freiraumi üritustesse Dresdenis ja Tallinnas on olnud kaasatud järgnevad kunstnikud ja kuraatorid: Jaan Toomik, Marian Bogusz, Christa Jeitner, Isaac Chong Wai, Sarah Vanhee, Sven Johne, Eva Neklyaeva, Svea Duwe, Manaf Halbouni, Sven Johne, Daniel Kahn, Flo Kaesaru, Kristina Norman, Max Kowalewski, Raul Walch, Teater NO99, Tools for Action, Jaan Toomik, Zentrum für Politische Schönheit, Erik Alalooga, Eva Mayer-Keller, Joanna Warsza ning lisaks sai Tallinnas teoks "Poliitikapidu", kuhu olid kaasatud kõikide suuremate poliitiliste parteide esindajad.
Toimetaja: Kaspar Viilup