Kanuti Gildi SAALi juubelihooaeg pakub uusi ja vanu lavastusi nii kodus kui võõrsil

Karl Saks
Karl Saks "Planet Alexithymia" Autor/allikas: Joosep Pank

Kanuti Gildi SAAL avab oma 20. hooaja ametlikult 24. augustil, kui esietendub suures saalis Mart Kangro, Juhan Ulfsaki ja Eero Epneri uuslavastus "Kas te olete oma kohaga rahul". Etenduskunstide keskus Kanuti Gildi SAAL tähistab oma 20. sünnipäeva 2021. aasta jaanuarikuu lõpus.

28. augustil esietendub festivalil Tartu Interditsiplinaar Üüve-Lydia Toompere ja Siim Tõniste osalusteatri ja sotsiaalse koreograafia lavastus "supersocial". Kui Tartus esitletakse nende tööd Elektriteatris (28.08) ja Rongijaamas (29.08) ning Viljandis Tantsunädala raames Avatud Noortetoas (1.09), siis Tallinna publikul on võimalus osaleda lavastuses Pelgulinna Rahvamajas (4.09), Maarjamäe lossis (10.09) ning Sakala 3 teatrimajas (13.09).

1.-5. septembrini saab nii kohapeal kui ka interneti keskkonnas kaasa elada 99 tunnisele etendusele "KUHU MINEK", mis toimub Jüri Naela poolt juhitava EMTA Kaasaegsete etenduskunstide magistriõppe programmi ja Kanuti Gildi SAALi koostööna. Etendus toimub EMTA black boxis 1. septembrist 5. septembrini.

Kanuti Gildi SAAL on briti tipptrupi Forced Entertainment uue online projekti kaasprodutsendiks. Kolm aastat tagasi esitasid trupi näitlejad Tallinnas 6 päeva jooksul ühe kaupa kõik 36 Shakespeare'i näidendit. Praeguses eriolukorras toimub see aga voogedastusena näitlejate köökidest 9 nädala jooksul 17. septembrist kuni 15. novembrini. Eesti publikul on võimalik etendusi jälgida tasuta Kanuti Gildi SAALi kodulehe kaudu. Projekti avapauguna saab 17. septembril esimesena vaadata "Macbeth'i" Richard Lowdoni esituses suurelt ekraanilt Kanuti Gildi SAALis. Hooaja jooksul on oodata veel rahvusvahelisi online projekte.

Kevadel ära jäänud Karl Saksa uuslavastus "Planet Alexithymia" esietendus juulis Baltoscandal festivalil Rakveres ning septembri lõpus jõutakse ka Tallinna esietenduseni. Teise Baltoscandlil esietendunud lavastusena saab varsti Kanuti Gildi SAALis näha loomingulise platvormi eˉlektron lavastust "Romeo & Julia #5".

Detsembri alguses toob Karolin Poska Keldrisaalis välja oma teise soololavastuse, mis seekord on algimpulsi saanud keldrite eraklikust võlust. 

Samuti saab sügisel näha kevadel edasilükatud lavastusi "Workshop", Kristina Normani "Kergem kui naine" ja Mart Kangro "Enneminevik".

Teatrile tulevad külla oma vanade ja uute lemmikutega Tartu Uus Teater, Teater Kelm ja Teater Must Kast.

Kanuti Gildi SAALi kaasproduktsioonid tuuritavad ringi. Augustis on Kristina Normani lavastust "Kergem kui naine" võimalik näha nii Baseli teatrifestivalil kui Draama festivalil Tartus. Edasi ootavad Klaipeda, Praha, Varssavi jt. Francesca Grilli "Sparks"-i esitletakse Mladi Levi festivalil Ljubljanas.

Hooaja teises pooles jõuavad oma uuslavastustega esietendusteni Jette Loona Hermanis ja Johhan Rosenberg ning Ruslan Stepanov ja Artjom Astrov. Koostöös Dirty Deal Teatro'ga esietendub Riias koostöölavastus, milles osaleb eesti etenduskunstnik Henri Hütt.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: