Tartu Uus Teater alustab 13. hooaega uute näitlejate ja kahe uuslavastusega

Andreas Aadel, Elise Metsanurk, Ekke Hekles, Martin Kork
Andreas Aadel, Elise Metsanurk, Ekke Hekles, Martin Kork Autor/allikas: Tartu Uus Teater

Uuest hooajast liituvad Tartu Uue Teatriga neli Lavakunstikooli 29. lennu lõpetanud noort näitlejat ja lavastajat: Elise Metsanurk, Andreas Aadel, Martin Kork ja Ekke Hekles.

Neli noort näitlejat on Tartu Uue Teatri nn virtuaalse trupi liikmed ehk nad teevad kaasa enamikes uuslavastustes, samuti teevad lavastaja õppesuuna lõpetanud Elise Metsanurk ja Andreas Aadel kubki ka hooajas ühe lavastuse.

Tartu Uue Teatri algaval 13. hooajal esimeses pooles esietenduvad Kadri Noormetsa lavastus "Ümarlaud" ja Andreas Aadli lavastus "Mängu ilu".

"Ümarlaud" on üks saar, kus seltskond inimesi soovib teada tõtt. Tegemist on Kadri Noormetsa teise lavastusega Tartu Uues Teatris. Lisaks Kadrile on trupis värskelt liitunud näitlejad Ekke Hekles, Martin Kork ning põhijõud Maarja Jakobson ja Helgur Rosenthal. Maalikunstnikuna on kambas Kairo, lava loob Tanel Russ, heli toob saali Taavi Suisalu, valguse Karl Marken ja dramaturgilise kõrvalpilgu heidab Aare Pilv. 

Lavastaja Andreas Aadli esimene Uue Teatri lavastus "Mängu ilu" tegeleb võistlemise teemaga. Lavastus on duell, kus selguvad võitja, kaotaja ja see, mis jääb nende vahele. Lavastuses mängivad kursusekaaslased äsja lõpetanud Lavakunstikooli lennust - Elise Metsanurk ja Jan Ehrenberg. Lavastuse kunstnik on Kristjan Suits. 

Sügishooajal mängitakse edasi ka eelmiste hooaegade lavastusi. Näha saab Ivar Põllu nostalgiavaba draamat "Anne lahkub Annelinnast", Renate Keerdi lavastust "Lävi", taas saab kogeda läbi linna kulgevat helirännakut "Fantoomvalu" ja viimaste etendusteni jõuab Piret Jaaksi dokumentaalsetel materjalidel põhinev lavastus "Ilusad inimesed". 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: