Draama festivali programm on avalik

VAT Teatri
VAT Teatri "Kauka jumal". Autor/allikas: Rait Avestik

Eesti teatri festival Draama 2020 toimub 8.–13. septembrini Tartus. Selleaastase festivali programmi ühe osa moodustavad Tartu teatrite küllakutsed teistele Eesti teatritele ning teise osa 2019. aasta teatriauhindade nominendid ja laureaadid. Lisaks on festivalil ka mõned selle aasta lavastused ning üks esietendus.

Festivali kava on kokku pannud festivali juht ja kuraator Hedi-Liis Toome. "Programmis väljendub Eesti teatri mitmekesisus – kohal on nii tudengid kui kaasaegse ja klassikalise teatri tipud. Festivali teema on ootamatult kujunenud küllatulek," märkis Toome.

"Pärast kevadet, kus inimesed olid sunnitud nädalaid kodus istuma, on küllatulekust või -minekust saanud midagi erilist. Kuigi ka suvel on võimalik eritingimustel teatrisse minna, loodan, et just Draama on üks esimesi taaskohtumisvõimalusi nii saalis kui laval olijatele."

Teatri Must Kast kutsel jõuab Tartusse Draamale Sõltumatu Tantsu Lava ja Zuga Ühendatud Tantsijate koguperelavastus "2 + 2 = 22", Tartu Uus Teater on kutsunud Kanuti Gildi SAALi lavastuse "Lighter Than Woman", Vanemuine Eesti Draamateatri "Linnade põletamise", Karlova Teater VAT Teatri "Kosmilised saialilled", Eesti Rahva Muuseumi kutsel tulevad festivalile kaks Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias valminud lavastust – Johanna Anett Toomeli "A Place Called Unknown" ja Anumai Raska ning Katariina Undi "raska/unt/unt/raska".

Lisaks etenduvad Draama programmis Tallinna Linnateatri "Vihmausside elust", Kellerteatri "Emilie Sagée", Karlova Teatri "Minu haukuv koer", Theatrumi "See laps", VAT Teatri "Kauka jumal" ja Vanemuise "Naiste kool".

Sel aastal esietendunud lavastustest on festivali kavas Endla Teatri "Tango" ja koosluse Epner/Kangro/Ulfsak uuslavastus. Festivalil esietendub Musta Kasti uuslavastus "Memm", lavastaja Maret Tamme.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: