Kumu kunstivestlusel kohtuvad Liina Siib ja Ene-Liis Semper

Ene-Liis Semper & Kiwa. Püha liit. 18. juuni 1999. Performance Eesti Pangale kuuluvas Maardu mõisas.
Ene-Liis Semper & Kiwa. Püha liit. 18. juuni 1999. Performance Eesti Pangale kuuluvas Maardu mõisas. Autor/allikas: Eesti Panga Muuseum/Stoppkaader videost

Neljapäeval, 7. veebruaril kell 18.00 vestleb Kumu näituse "Salatoimikud [Üheksakümnendate kartoteek]" kuraator ning kunstiteadlane Eha Komissarov näitusel osalevate kunstnikega nende loomingust, meenutades ühtlasi 1990. aastate kunstiväljal aset leidnud tähtsamaid sündmusi. Kunstivestluses osalevad Liina Siib ja Ene-Liis Semper.

Liina Siib (1963) on õppinud graafikat ja fotograafiat Eesti Kunstiakadeemias ning olnud vahetusõpingutel Westminsteri Ülikoolis Londonis. 2011. aastal esindas tema projekt "Naine võtab vähe ruumi" Eestit 54. Veneetsia biennaalil. Aastatel 2002–2015 oli Siib ajakirja Estonian Art toimetaja ning alates 2015. aastast töötab ta Eesti Kunstiakadeemias graafikaprofessorina. Muu hulgas on ta hiljuti osalenud 1. Riia biennaalil ning loonud isikunäitusi, nende hulgas "Linnasümfoonia e-moll I–II" Võrus ja Helsingis ning "Paradiisi poliitika" Tallinna Kunstihoones 2019. aasta kevadel.

Ene-Liis Semper (1969) on eesti video-, performance'i- ja teatrikunstnik. Semper lõpetas 1995. aastal Eesti Kunstiakadeemia stsenograafia erialal ning on loonud arvukalt lava- ja kostüümikujundusi Eesti teatrites. 2004. aastal asutas ta koos Tiit Ojasooga teatri NO99, kus nad kunstiliste juhtide ja lavastajatena töötasid kuni 2018. aastani. Semper on neljal korral pälvinud aasta parima lavastuskunstniku tiitli, samuti preemiaid kujutava kunsti vallas. Semper on oma videoloominguga osalenud mitmel näitusel üle maailma, sh kaasaegse kunsti festivalil Manifesta (2000, Ljubljana) ja Veneetsia biennaalil (2001).

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: