Rohumaa ja Joost: kontserdi lavastaja oli tippvormis ja muusikavalik hõrk

EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa ja dirigent ning aasta muusikuks valitud Risto Joost kiitsid ETV otseülekande vahendusel antud intervjuus vabariigi aastapäeva kontserti ning hindasid Hendrik Toompere jr tööd lavastajana ja Rasmus Puuri tööd muusikajuhina väga kõrgelt.

Jaanus Rohumaa ütles, et peab seda väga heaks tavaks, et igal aastal lavastab presidendi vastuvõtu kontserdi uus lavastaja ning uus loominguline kollektiiv. "On kuidagi nii juhtunud, et on selline parasjagu tippvormis olev lavastaja satub seda ka tegema. Nii, et tänane kontsert läks hästi, oli südamlik ja minu jaoks ka väga sisuline, ja muusikavalik oli väga hõrk," kommenteeris Rohumaa.

Joost nõustus Rohumaaga ja õnnitles Rasmus Puuri ja kogu lavastuse meeskonda. "Minu arvates on Eesti tegelikult just selline nagu me praegu lavalt kuulsime ja nägime. On suurepärane, kui nüüd juba noorema põlvkonna tegijad nii dirigendina kui ka lavastajana tajuvad seda eestluse hinge ja samal ajal suudavad tänapäeva eluolu ja ka kriitilisi punkte tuua meieni sellise narratiivi kaudu, mis ei ole rusuv, vaid pigem inspireeriv," lausus Joost.

Rohumaa ütles veel, et ka kujundus oli väga ilus ja ka rahvas võttis kontserdi suurepäraselt vastu. Rohumaa sõnul kõnetas teda kontserdi puhul just sealt välja paistnud põlvkondade vaheline side.

Risto Joost märkis, et värskelt näinuna "Tõe ja õiguse" filmi tabas teda ka kontserti vaadates mitu paralleeli "Tõe ja õigusega". Muusikaliselt oli Joosti sõnul tunda Eesti nelja aastaaega ja see paneb võib-olla mõndasid inimesi tabama kontserdi muusikast kurvemaid noote.

Rohumaa sõnul ei lähe ükski lavastaja või dirigent tegema kurba lugu. "Nad teevad seda täpselt nii, nagu nad hetkel maailmast, Eestist ja inimestest aru saavad. Mina võin öelda, et ma olen proovinud alati ka rõõmsaid noote sisse tuua," lausus ta.

"Ei ole me nii kurblik rahvas midagi. Seda näitas ka meie juubeliaasta, kus oli 5000 sündmust ja neist enamus olid ülimalt rõõmsameelsed ja väge täis," sõnas Rohumaa.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: