Tallinn andis filmivõteteks Laagna teel täiendavad kaks päeva

Tallinna linnavalitsus nõustus Laagna teel filmivõtteid korraldava ettevõtte palvega ja otsustas lubada neil kasutada Laagna teed veel täiendavalt kaks päeva.

Kuna üldine liikluskoormus linna teedel on juuli lõpus tavalisest madalam, on filmivõteteks täiendava aja võimaldamine kolmapäeval ja neljapäeval mõeldav samadel põhimõtetel kui eelnenud kahel nädalal – seega kuni kella kümneni võimaldatakse sõidukitel Lasnamäelt kesklinna pääseda ning pärast kella 15.30 vastassuunas liikuda, teatas linnavalitsuse pressiteenistus esmaspäeval. 

Eelmise nädala lõpul pöördus ettevõte Funfair Films Limited, mis juhib USA režissööri Christopher Nolani uut filmiprojekti "Tenet", Tallinna linnavalitsuse poole palvega võimaldada Laagna teed täiendavalt kaks päeva – 24. ja 25. juulil - filmivõteteks kasutada, mis tähendab tee osalist sulgemist.

Esmaspäeval peetud linnavalitsuse istungil, millel osalesid linnapea Mihhail Kõlvart, abilinnapead Andrei Novikov, Kalle Klandorf ja Aivar Riisalu ning Tallinna transpordiameti esindajad, kaaluti võimalust lubada filmikompaniil jätkata filmivõtteid Laagna teel kahe päeva jooksul, edastas linnavalitsus.

"Linn on huvitatud, et need filmivõtted saaks teoks võimalikult kiiresti ning linnakodanike elu läheks tavalistesse rööbastesse. Seepärast on mõistlik võimaldada projekti jätkamiseks täiendavad kaks päeva," ütles Kõlvart pressiteate vahendusel.

Ta avaldas lasnamäelastele tänu filmivõtete aegsest teesulust põhjustatud ebamugavuste talumise eest.

"Omalt poolt pean vajalikuks ära märkida linna transpordi- ja kommunaalteenistuste professionaalsust, kes üsnagi lühikese ajaga ja pidevalt muutuvate tingimuste juures suutsid teha kõik neist oleneva, et võimalikku liikluskaost ennetada," lisas Kõlvart.

Vastavalt lepingule peab Funfair Films Limited hüvitama täiendavad kulud, mis on seotud liikluse ümberkorraldamisega 24. ja 25. juulil, samuti teavitama linnaelanikke liiklusmuudatustest.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: