Galerii: kammerkoor Voces Musicales tähistas 20. sünnipäeva

Kammerkoori Voces Musicalese asutamisest möödub septembris 20 aastat. Sündmuse tähistamiseks andis kollektiiv kontserdi, kus tuli ettekandele Arvo Pärdi ja Pärt Uusbergi looming.

Kammerkoor Voces Musicales asutati 19. septembril 1999. aastal. Kollektiivi kutsus kokku Risto Joost, kes koori 20. sünnipäevakontserti Tallinna Jaani kirikus dirigeeris. Joost on läbi aastate Voces Musicalest kunstiliselt nõustanud ja korduvalt koos kooriga ühiseid kontserte andnud.

Koori 20. sünnipäevakontserdil tuli esiettekandele Pärt Uusbergi teos "Kiituselaul" koorile ja keelpilliorkestrile. Ernst Enno luuletustel ning Taaveti psalmidel põhinev muusikateos on inspireeritud helilooja vestlusest Risto Joostiga, läbi mille jõuti ühiselt kiituselaulu ideeni ning teisalt looduse tärkamise helgusest ja ilust.

Kontsert algas Eesti Arvo Pärdi tintinnabuli-muusikaga. Kõlas "Silouani laul" ("Silouan's Song") ja "Aadama itk" ("Adam's Lament"), mille venekeelsed tekstid kirjeldavad Aadama valu kaotatud paradiisi pärast. Viimase loona esitati filmist "Tõde ja õigus" tuntud Pärt Uusbergi kooriteos "Et kiitke Jumalat, kes on nii helde".

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: