Voces Musicales tähistab 20. sünnipäeva Arvo Pärdi ja Pärt Uusbergi muusikaga

Kammerkoor Voces Musicales
Kammerkoor Voces Musicales Autor/allikas: Mait Jüriado

Kammerkoor Voces Musicales tähistab 20. juubelisünnipäeva 14. septembril kontserdiga Tallinna Jaani kirikus. Kavas on Arvo Pärdi ja Pärt Uusbergi looming.

Kontsert algab Arvo Pärdi tintinnabuli-muusikaga. Kavas on "Silouani laul" (Silouan's Song) ja helilooja viimaste aastate üks peateoseid "Aadama itk"  (Adam's Lament), mille venekeelsed tekstid kirjeldavad Aadama valu kaotatud paradiisi pärast.

Esiettekandele tuleb Pärt Uusbergi teos "Kiituselaul" koorile ja keelpilliorkestrile. Ernst Enno ilusas eesti keeles luuletustel ning Taaveti psalmidel (Vello Salo ja Indrek Hirve tõlked) põhinev muusikateos on inspireeritud helilooja vestlusest Risto Joostiga, läbi mille jõuti ühiselt kiituselaulu ideeni ning teisalt looduse tärkamise helgusest ja ilust.

Kontserdil kõlab ka "Tõde ja õigus" filmist tuntud Pärt Uusbergi kooriteos "Et kiitke Jumalat, kes on nii helde".

Teoseid esitab Voces Musicalese koor ja keelpilliorkester ning dirigeerib aasta muusik Risto Joost.

Kammerkoor Voces Musicales asutati septembris 1999. aastal. Kollektiivi kutsus kokku Risto Joost, kes tänaseni jätkab selle kunstilise nõustajana. Voces Musicales on professionaalse suunitlusega kammerkoor, koori  repertuaar hõlmab kogu lääne muusikalugu – ulatudes vanamuusikast (Tallis, Victoria, Palestrina jt) nüüdisheliloojate uudisteosteni (Holten, Tulev, Tulve, Seppar, Steiner, Krigul jt) – ja sisaldab olulist osa maailma koorimuusika klassikast. 2015. aastal pälvis Voces Musicales kõrgetasemeliste kontsertide eest Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia.

Kontsert algab kell 18. Klassikaraadio kannab üle.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: