Open House Tallinna ekskursioonidel osales üle 5300 inimese

Open House Tallinn 2020: Mustamäe suusahüppetorn
Open House Tallinn 2020: Mustamäe suusahüppetorn Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Möödunud nädalavahetusel toimunud sündmusel Open House Tallinn osales rohkem kui 5300 tallinlast, kes vabatahtlike giidide korraldatud ekskursioonidel said sisse astuda kohtadesse, kuhu muidu ei pääse või lihtsalt ei satu.

Kõige populaarsem Open House'i sihtkoht oli Patarei vangla, mida kahe päeva jooksul külastas 471 inimest. Külastatavuse esikolmikusse mahtusid veel Rotermanni kvartalis asuv katusekorter 459 külastajaga ning Tallinna linnahall 431 huvilisega. 

Populaarsuselt järgnesid Porto Franco, Hektor konteinerhotell Telliskivis, Proto avastuskeskus Noblessneris ja Refleks Designi kontor Rotermanni elevaatorihoone katusel. 

"Aimasime ette, et inimeste huvi on suur piirkondade vastu, mis Tallinna nägu muudavad. Aga et Porto Franco ühele ekskursioonile tuli korraga 140 inimest, oli muidugi suur üllatus," ütles Open House Tallinna üks produtsentidest Eve Arpo.

Londonist alguse saanud arhitektuurisündmuse mõte on avada elanikele oma kodulinna. Open House'i programmis olevaid ekskursioone juhtisid vabatahtlikud kultuuri- ja arhitektuurihuvilised giidid, kes professionaalide abiga endale koha ajaloo ja arhitektuuri selgeks tegid. Ehkki üldjuhul olid giidid kohalikud elanikud, lõid sel aastal vabatahtlike töös kaasa ka Tapal teenivad brittidest NATO liitlased. Eesti- ja venekeelseid ekskursioone nad juhtida ei saanud, küll aga olid nad abiks inimeste suunamisel kogunemiskohtadesse ja assisteerisid giide kõiges, milles üks suurt rühma juhtiv giid abi vajada võis.

"Väga hea meel oli näha, et vaatamata tormisele ilmale laupäeval olid meie rohkem kui sada vabatahtlikku kõik tööl ning et ilm ei heidutanud ka arhitektuurihuvilist publikut," ütles Arpo. 

Lisaks eestikeelsetele ekskursioonidele pakkus Open House Tallinn sel aastal esmakordselt ka venekeelseid ekskursioone linnahalli, Porto Francosse, Vene Kultuurikeskusesse ja Kultuurikatlasse.

Open House Tallinn toimus teist korda. Järgmine Open House toimub Tallinnas 2021. aasta kevadel.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: